کتاب «هویت موسیقی شوشتر» رونمایی شد
کتاب هویت موسیقی شوشتر در حاشیه مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی در اهواز رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان؛ در مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی از کتاب «هویت موسیقی شوشتر» تالیف کاظم پوره نویسنده و پژوهشگر موسیقی رونمایی شد.

این کتاب تحقیقی در مورد موسیقی شهرستان شوشتر است که شامل هشت فصل در باب سابقه هنر موسیقی، استادان آواز و نوازندگان، ردیف ها، دستگاه ها، تصنیف ها، نوحه ها، نواها است و مطالب تحقیقی جامعی را به همراه تصاویر بیان می کند.

کتاب «هویت موسیقی شوشتر»، به همت نشر الیما در 300 صفحه و تیراژ یک هزار نسخه چاپ و منتشر شده است.

کاظم پوره، در این مراسم ضمن بیان چگونگی نگارش این کتاب، گفت: نگارش کتاب «هویت موسیقی شوشتر» را از سال 1372 آغاز کردم و این کتاب حاصل 24 سال تحقیق و پژوهش من در حوزه موسیقی شوشتر است که امسال به چاپ رسید.

وی افزود: در خوزستان موسیقی های بسیار متفاوتی وجود دارد و هر شهر آن اعم از دزفول، شوشتر، بهبهان، بختیاری ها، بهمئی ها و... موسیقی خاص خود را داشته و همه نوع موسیقی در آن یافت می شود.

وی با تاکید بر اینکه لازم است موسیقی استان را به نگارش درآوریم، خاطر نشان کرد: با این پیشینه و تنوع در حوزه موسیقی استان، می توان خوزستان را به عنوان پایتخت موسیقی کشور معرفی کرد.

لازم به ذکر است، کاظم پوره، متولد 1343 در امیدیه و دارای مدرک درجه دو هنری معادل کارشناسی ارشد در نوازندگی پیانو است؛ وی همچنین کتاب «موسیقی و ترانه های بختیاری» را در سال 1381 تالیف کرده است.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۰:۲۲
تعداد کلیک ۱۷۱
برچسب : فهرست اخبار استان ها
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد