• اخبار

با معرفی برگزیدگان؛نخستین همایش ادبی "پیر پایداری" در آبادان به کار خود پایان داد

با معرفی برگزیدگان؛نخستین همایش ادبی "پیر پایداری" در آبادان به کار خود پایان داد
به مناسبت پنجمین سالگرد درگذشت اسوه مقاوم شهر آبادان ‌آیت‌الله جمی، ‌همایش شعر و ترانه "پیر پایداری" با حضور شاعران و ترانه‌سرایان خوزستان در آبادان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان، 255 اثر در حوزه ی شعر پایداری با محوریت بزرگداشت آیت ا... جمی در کمتر از ده روز از اعلان همگانی این همایش،نمایان گر عزم عالی و همت بلند شاعران است.

بر اساس این گزارش،نگاه ویژه ی شاعران،استقلال تصویری و مضمونی،پرهیز از کلیشه گرایی و شعارهای روزمره و دوری از جاذبه های تکراری در این حوزه از خصوصیات بارز آثار ارسالی به دبیرخانه ی همایش بوده است.

در این همایش بیش از 30 شاعر و ترانه‌سرای استان خوزستان به سرودن اشعار و ترانه‌های خود پرداختند.

در این همایش که خانواده مرحوم آیت‌الله جمی ‌حضور داشتند، ‌مداحان و شاعران اهل بی در آبادن ‌به سرودن اشعار خود در مدح ولایت، دفاع مقدس و اسوه پایداری هشت سال دفاع مقدس آبادان ‌آیت‌الله جمی پرداختند.

اعلام برگزیدگان همایش

در بخش شعر کلاسیک، امیر سنجوری از اهواز،محمد بم و عبد السید تنها از آبادان و سعید بخشنده از رامشیر برگزیده شدند.

در این بخش حبیب الله بهرامی از اهواز شایسته ی تقدیر شناخته شد.

در بخش شعر سپید،افرا عسکریان از ایذه،احمد دریس از آبادان و ثریا عبدی از هندیجان برگزیده و حسن به یباره از رامشیر و رویا کوهیانی از آبادان شایسته تقدیر شناخته شدند.

در بخش ترانه،میلاد اتنا از آبادان،سمیرا حاتمی از اهواز،علی کمارجی از آبادان،محمد نویری از اهواز و مصطفی سلیمی از  شوش بعنوان برگزیده و محمد نبهانی از اهواز و پویا اقرایی از رامهرمزشایسته تقدیر معرفی شدند.

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۱۵ دی ۱۳۹۲ ۱۰:۳۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500