اخبار

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان:

اطلاعات و اخبار مهم را پیش از انتشار در فضای مجازی، اطلاع رسانی کنیم

اطلاعات و اخبار مهم را پیش از انتشار در فضای مجازی، اطلاع رسانی کنیم
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: یکسری اطلاعات و اخبار مهم را پیش از اینکه در فضای مجازی منتشر شود و تاثیر خود را بگذارد، باید اطلاع رسانی کنیم و به آنها بپردازیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، رضا نجاتی صبح امروز دوشنبه 28 تیر در بیست و هفتمین نشست شورای اطلاع رسانی دولت در استان خوزستان با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی درست و به موقع در اتفاقات و رویدادهای مهم گفت: امروزه اطلاع رسانی در دنیا حرف اول را می زند و در اتفاقات و رویدادهای مهم می تواند تاثیرگذاری بالایی داشته باشد.

وی افزود: بحث اطلاع رسانی در استان خوب شروع شده و باید استمرار داشته باشد و محتوای آن نباید یکنواخت باشد. محتوای اخبار باید جذاب باشد که خواننده راغب شود آن را مطالعه کند.

نجاتی با بیان اینکه باید یکسری اخبار و اطلاعات مهم پیش از انتشار در فضای مجازی اطلاع رسانی شود، تاکید کرد: یکسری اطلاعات و اخبار مهم است که باید پیش از اینکه در فضای مجازی انتشار داده شود و تاثیر خود را بگذارد و به سمت موضوعات امنیتی برود، اطلاع رسانی کنیم و به آنها بپردازیم. نباید جای خالی بگذاریم.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان به بحث تنش آبی و مشکل کم آبی اخیر در استان اشاره کرد و گفت: در رابطه با اتفاقات اخیر که در خصوص کم آبی و تنش آبی در استان افتاده، اقدامات خوبی صورت گرفته و در حال انجام است. اعتبارات خوبی در جلسه هیأت دولت مصوب و بنا شد 50 درصد آن به صورت نقدی و بیشتر در بحث زیرساختی، آبرسانی به روستاها و کشاورزی طی چند روز آینده و 50 درصد باقیمانده در اسرع وقت پرداخت شود.

وی اضافه کرد: شورای اطلاع رسانی حرکت خوبی در این رابطه از خود نشان داده است و دیروز در جلسه شورای تامین تاکید شد که باید گستره اطلاع رسانی‌مان را بیشتر کنیم و دستگاه ها مکلف هستند مواردی که نیاز است،اطلاع رسانی کنند و آموزش های لازم را نیز در این زمینه بدهند.

نجاتی تصریح کرد: موسوی معاون استانداری که وظیفه ساماندهی و نظارت بر گروه های مردم نهاد را به عهده دارد باید هرگونه کلیپ، مصاحبه و تصمیماتی که گرفته می شود و می خواهیم منتشر کنیم را در اختیار گروه های مردم نهاد قرار دهند و به همراه کارشناسان خود بر این گروه ها نظارت کنند.

وی ادامه داد: جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای اطلاع رسانی نیز هرگونه اطلاعات لازم را در اختیار مطبوعات و فضای مجازی قرار دهد و بر کار آنها نظارت داشته باشد. تمام تلاش ما خنثی کردن اخبار کذب در گروه ها،سایت ها و پایگاه های غیرمجاز است.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ضمن تاکید بر جمع بندی سریع مصوبات این جلسه و اطلاع رسانی به مدیران گفت: مدیران پاسخگوی مصاحبه با خبرنگاران باشند. این مصاحبه در وهله اول به خود مدیران کمک می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این نشست گفت: بنا به تاکید رئیس شورای اطلاع رسانی در خصوص دبیرخانه شورای اطلاع رسانی، خانم قاضی را به عنوان مسئول دبیرخانه شورا معرفی می کنم.

محمد جوروند افزود: ما با رصدی که از حوزه رسانه هم مکتوب و هم رسانه های مجازی انجام دادیم، همراهی حوزه رسانه در بحران ها و مشکلات استان خوزستان قابل ستایش و قدردانی است. مشکل اصلی ما سایت ها،خبرگزاری ها و گروه های واتساپی است که مجوز ندارند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران استان خوزستان همراهی‌شان قابل ستایش است ادامه داد: شورای اطلاع رسانی کار خود را خوب آغاز کرده و ان شاء ا.. در آینده فعال تر می شود.

۲۸ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید