اخبار

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان:

روابط عمومی دستگاه ها سریعاً اخبار کذب را به صدا و سیما اعلام کنند

روابط عمومی دستگاه ها سریعاً اخبار کذب را به صدا و سیما اعلام کنند
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: روابط عمومی شرکت توزیع برق،برق منطقه ای،جهاد کشاورزی و سایر دستگاه ها باید سریعاً اخبار کذب مربوط به دستگاه خود را در فضای مجازی در همان روز تکذیب کنند و به صدا و سیما انتقال دهند تا به منظور تنویر افکار عمومی سریعاً اطلاع رسانی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،رضا نجاتی سه شنبه 22 تیر در بیست و ششمین نشست شورای اطلاع رسانی دولت در خوزستان گفت:  شورای اطلاع رسانی در طول سال متناسب با زمان،کار اطلاع رسانی و اغناسازی را با توجه به ظرفیتی که دارد انجام می دهد و بین مردم و دستگاه ها ارتباط برقرار می کند تا آن پروژه ای که می خواهد در کشور رقم بخورد به سرانجام برسد.

وی افزود: غالباً یکسری اطلاعات کاذب و غیرواقعی در فضای مجازی منتشر می شود که وظیفه ماست موارد واقعی و آموزش های لازم را به مردم بدهیم و آرامش را به آنها منتقل کنیم.

نجاتی با بیان اینکه از دو هفته پیش شورای اطلاع رسانی در خصوص تنش آبی کار خود را آغاز کرده و جلسات متعددی هم در این زمینه برگزار شده ادامه داد: تغییر اقلیم، آورده آب پشت سدها، استفاده غیر استاندارد از آب در بخش کشاورزی،عدم استفاده از آبیاری نوین و ... می تواند در بحث تنش آبی تاثیرگذار باشد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان اضافه کرد: موضوع تنش آبی امروز یکی از مباحث اصلی ماست.ظرفیت خوبی در استان در خصوص خانه مطبوعات،گروه های مردم نهاد و فضای مجازی داریم که امروز از آنها در این نشست دعوت کرده ایم که در این خصوص بحث و تبادل نظر و خوراک لازم را برای آنها آماده کنیم.

وی گفت: سازمان آب و برق باید کلیپ هایی در راستای اغناسازی و اطلاع رسانی به مردم در خصوص آورده آب و موارد این چنینی در اختیار گروه های مردم نهاد و فعالان فضای مجازی به صورت روزانه قرار دهد که سریعاً به مردم اطلاع رسانی شود و فضای مجازی آلوده نشود.

نجاتی افزود: روابط عمومی شرکت توزیع برق،برق منطقه ای،جهاد کشاورزی و سایر دستگاه ها باید سریعاً اخبار کذب در فضای مجازی را در همان روز تکذیب کنند و به صدا و سیما انتقال دهند تا به منظور تنویر افکار عمومی سریعاً اطلاع رسانی شود.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان بیان کرد: نیروی انتظامی نیز در خصوص مسائل امنیتی کمک کند که خبری که کذب است سریعاً در اختیار گروه های مردم نهاد و فعالان فضای مجازی قرار داده شود که اطلاع رسانی به موقع صورت گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان هدف از برگزاری این نشست را مشکل آب و برق عنوان کرد و با اشاره به ماهیت شورای اطلاع رسانی افزود: شورای اطلاع رسانی شورایی است که دبیری آن به عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ریاست آن به عهده معاون سیاسی اجتماعی استاندار است.ابتدای شروع جلسات شورای اطلاع رسانی در خصوص خدمات دولت در حوزه های مختلف بود. اینکه نظام،حاکمیت و دولت چه خدماتی به مردم ارائه می دهد و بعد از آمدن بیماری کرونا فاز کاری ما تغییر کرد و به این بیماری پرداخته شد.

محمد جوروند با بیان اینکه در حال حاضر شرایط کشور و جهان وضعیت خشکسالی و کمبود آب است و شورای اطلاع رسانی نیز در حال حاضر به این موضوع می پردازد اضافه کرد: در این نشست هدف نزدیک شدن دستگاه های خدمات رسان به حوزه رسانه است.

وی مشکل عمده را نداشتن تعامل لازم روابط عمومی و مدیران دستگاه ها با حوزه رسانه دانست و تصریح کرد: مشکل ما این است که روابط عمومی ادارات از حوزه رسانه فاصله دارند و مدیران هم در حوزه هایی که ما الان دچار مشکل هستیم تعامل درستی با رسانه و مطبوعات ندارند و این باعث می شود مردم به درستی در جریان رویدادها قرار نگیرند.

جوروند ادامه داد: از این رو برگزاری این جلسه را ضروری دانستیم که پیوندی بین روابط عمومی ها و حوزه رسانه و مطبوعات برقرار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار کرد: ما متولی برگزاری نشست ها و جلسات می شویم و روابط عمومی دستگاه ها هم باید در این زمینه به ما کمک کنند.

وی تاکید کرد: روشن شدن خیلی از موضوعات توسط رسانه و فضای مجازی می تواند به تنویر افکار در طبقات مختلف جامعه کمک کند.

۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۱۶:۱۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید