اخبار

حضور دو نمایش از خوزستان در دومین جشنواره ملی تئاتر آرخه

حضور دو نمایش از خوزستان در دومین جشنواره ملی تئاتر آرخه
با اعلام دبیرخانه دومین جشنواره ملی تئاتر آرخه، دو نمایش از استان خوزستان در دو بخش صحنه ای و مونولوگ در این دوره از جشنواره حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، با اعلام دبیرخانه دومین جشنواره ملی تئاتر آرخه از میان سی و شش اثر پذیرفته شده در این دوره از جشنواره، نمایش «این سه زن» به کارگردانی غزل بویری کاری از گروه تئاتر ماتریوشکا از امیدیه در بخش صحنه ای این دوره از جشنواره پذیرفته شد.

همچنین نمایش «سینما مولن روژ» به کارگردانی یحیی باوی از ماهشهر کاری از گروه تئاتر رها از شهرستان بندرماهشهر در بخش مونولوگ دومین جشنواره ملی تئاتر آرخه پذیرفته شد.

بازبینی آثار این دوره از جشنواره بر عهده نسیم ادبی، محسن اردشیر، فرزانه سهیلی و حسین روحانی بود که 36 اثر نمایشی را از میان بیش از 100 اثر نمایشی متقاضی برای حضور در دومین جشنواره ملی تئاتر آرخه انتخاب کردند.

نمایش «این سه زن» به نویسندگی علیرضا داوری و کارگردانی غزل بویری کاری از گروه تئاتر ماتریوشکا شهرستان امیدیه پیش از این در سال 1399 در سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان شرکت کرده و موفق به کسب عنوان بهترین بازیگر زن توسط اورانوس شرافت شده بود و حالا در دومین حضور خود در جشنواره ملی تئاتر آرخه شرکت کرده است.

نمایش «سینما مولن روژ» به نویسندگی سجاد عبادت دوست و کارگردانی یحیی باوی کاری از گروه تئاتر رها بندرماهشهر پیش از این در سال 1397 در اولین جشنواره مونولوگ استان خوزستان در امیدیه شرکت کرده بود و موفق به کسب رتبه اول بازیگری مرد، رتبه دوم نمایشنامه نویسی و رتبه سوم کارگردانی شده بود.

گفتنی است،دومین جشنواره ملی تئاتر آرخه به ریاست رحمان خوب زاده با حضور 36 گروه نمایشی در دو بخش صحنه ای و مونولوگ، سال جاری در تهران برگزار می شود.

۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۳۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید