اخبار

یادبود شهید حجت الاسلام سید محمد کاظم دانش در گلزار شهدای شوش رونمایی شد

یادبود شهید حجت الاسلام سید محمد کاظم دانش در گلزار شهدای شوش رونمایی شد
یادبود حجت السلام و المسلمین شهید سید محمد کاظم دانش اولین امام جمعه و نماینده شهرستان های شوش و اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با حضور حجت الاسلام مهدی علیزاده اصل امام جمعه شهرستان شوش، مهدی عارف سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از روسای ادارات و مسئولان محلی در گلزار شهدای شوش رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در ابتدای این مراسم امام جمعه شهرستان شوش ضمن اشاره به مسئله شهادت و مقام شهید، گفت: خداوند به مومنین توصیه می کند که به همدیگر تذکر بدهند به ایام الله، این تذکر به ایام الله چه فایده ای دارد ؟ فایده اش این است که نسبت به چیزی که اتفاق افتاده است برگشته و بازنگری کنیم، نسبت به آن چیزی که می تواند راه گشای مسیر پیش رو باشد، استفاده و نسبت به آن چیزی که این مسیر را دچار خدشه می کند، صرف نظر کنیم.

حجت الاسلام مهدی علیزاده اصل افزود: امروز در مسیر رسیدن به تمدن اسلامی ما نیاز داریم که برگردیم و زندگی، راه و رسم شهدا را بازخوانی کنیم.

وی در ادامه به یادمان شهید سید محمدکاظم دانش اشاره کرد و اظهار داشت: نیاز بود که امروز یادبود این شهید بزرگوار را رو به روی خودمان بگذاریم و بر مبنای این شهید رفتار و مدیریت کنیم و مسئولیت ها را پیش ببریم.

لازم به ذکر است،پیشنهاد و پیگیری نصب یادبود شهید حجت الاسلام سید محمد کاظم دانش در محل گلزار شهدای شوش، چندی پیش توسط مهدی عارف سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان مطرح و به تصویب رسید.

شهید حجت الاسلام و المسلمین سید محمد کاظم دانش نماینده مردم شوش و اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون مسکن مجلس و همچنین عضو هیئت تحریریه مجله مکتب اسلام، نویسنده و مترجم بود.شهید دانش همزمان با نمایندگی مجلس شورای اسلامی، با حضور در جبهه و میدان نبرد در ستاد جبهه و جنگ خدمت می‌کرد.

وی سرانجام در شامگاه هفتم تیر ۱۳۶۰، همراه با شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی و دیگر شهدای حزب جمهوری اسلامی با بمب گزاری توسط منافقین کوردل به شهادت رسید.

۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۱۶:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید