اخبار

دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان شوش در سال 1400 برگزار شد

دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان شوش در سال 1400 برگزار شد
دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان شوش در سال ۱۴۰۰ با محوریت راهکارهای حضور پرشور مردم در انتخابات سال جاری به ریاست امام جمعه شهرستان شوش در محل شبستان مصلای نماز جمعه این شهرستان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،در ابتدای این نشست که شامگاه چهارشنبه 8 اردیبهشت برگزار شد، مهدی عارف دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان شوش، مصوبات جلسه گذشته را قرائت کرد و لزوم اجرای این مصوبات را از سوی دستگاه های مربوطه خواستار شد.

در ادامه رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شوش بر جهاد امید به عنوان یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری تأکید کرد و یادآور شد: اگر نگاه دقیقی به اوضاع داخلی و خارجی کشور بیندازیم، اتفاقات مهمی رخ داده است که این موارد، مسئولیت‌های ما را سنگین‌تر می‌کند و با وجودی که در کشور شاهد رویدادهای بزرگ و مبارکی بودیم اما تلاش‌های بسیاری نیز برای وارونه نشان دادن حقیقت در کشور انجام شده است.

حجت الاسلام مهدی علیزاده اصل افزود: برخی با سوء استفاده از گرفتاری‌ها و مشکلات مردم، درصدد ناامیدی مردم هستند و چه به درستی مقام معظم رهبری فرمودند که ریشه‌ای‌ترین نوع جهاد، «جهاد امید» است.

وی ادامه داد: رسالت ما این است که در مسیر رفع ناامیدی جامعه، گام‌های مؤثری برداریم و با جدی گرفتن مردم سالاری دینی، راه را برای بهره‌مندی از توانمندی‌های مردمی باز کنیم.

امام جمعه شهرستان شوش در ادامه به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: کم کم به روز انتخابات نزدیک می شویم و آن چیزی که برای ما ممکن است یک انتخابات پر شور است که ان شاءالله با شناختی که از مردم ایران داریم این اتفاق می افتد.

حجت الاسلام علیزاده اصل اضافه کرد: هر چند که دشمنان سعی دارند این مشارکت مردمی را پایین بیاورند و این ترفندها را در هر دوره به کار گرفته اند ولی به جایی نرسیده اند و وظیفه ی ما این است که نگذاریم چنین اتفاقی را دشمنان با ابزار خطرناکی که در اختیار دارند به وجود آورند؛ لذا باید کارهای لازم را برای حضور مردم بیاندیشیم. البته شهرستان شوش همیشه انتخابات را پرشور انجام داده است.

در ادامه تمامی اعضای شورا نکته نظرات خود را پیرامون مسائل فرهنگی شهرستان و همچنین انتخابات مطرح و پیشنهاداتی را در این زمینه ارائه دادند.

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید