اخبار

نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لالی در سال 1400 برگزار شد

نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لالی در سال 1400 برگزار شد
نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لالی در سال 1400 در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لالی در این نشست ضمن خیرمقدم و تبریک ماه مبارک رمضان به حضار، دستور جلسه و مصوبات اجرا نشده نشست های قبلی شورا را قرائت کرد.

بهرام جمالپور افزود: پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «ماه با برکت خدا به استقبال شما می‌آید». از جمله برکات ماه رمضان این است که تلاوت یک آیه ثواب یک ختم کامل قرآن را دارد، یعنی به برکت این ماه موانع قبولی برطرف و زمینه قبولی آماده می‌ شود.

امام جمعه شهرستان لالی ضمن تقدیر و تشکر از حضور همه اعضاء شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: این ماه فرصتی خوبی برای خودسازی است. در روایات آمده که شروع سال قمری از رمضان و شب قدر است.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین گرمسیری اضافه کرد: پیامبر اسلام فرمودند: اگر مسلمانان می دانستند در روزه گرفتن ماه رمضان چه ثوابی نهفته است، آرزو می کردند تمام ماه های سال، رمضان باشد.

در ادامه فرماندار شهرستان لالی ضمن تقدیر از برگزاری مداوم جلسات شورای فرهنگ عمومی و پیگیری های مصوبات آن گفت: هم به لحاظ حس نوع دوستی و انسانی بحث اکرام و ایتام یتیمان و مستمندان در  ماه رمضان ادامه داشته باشد.

ترکی زاده تصریح کرد: مسئولان ادارات این حق را ندارند که بر علیه نامزدهای انتخابات تبلیغ کنند؛ فقط باید مردم را به حضور حداکثری و حماسی در پای صندوق های رای تشویق کنیم.

 در ادامه اعضاء جلسه مسائل و مشکلات مربوطه و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید