اخبار

انتخاب چهار شهر خلاق فرهنگی و هنری از خوزستان

انتخاب چهار شهر خلاق فرهنگی و هنری از خوزستان
در نخستین دوره معرفی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور، چهار شهر خلاق فرهنگی و هنری از خوزستان انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اعلام این خبر گفت: برگزیدگان نخستین دوره «شبکه شهرهای خلاق» یکشنبه، پنجم اردیبهشت‌ به صورت مجازی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شدند.

محمد جوروند افزود: شهرهای بهبهان و مسجد سلیمان در حوزه هنرهای نمایشی، ایذه در بخش موسیقی و گتوند در حوزه ادبیات به عنوان شهرهای خلاق فرهنگی و هنری معرفی شدند.

وی اضافه کرد: در رویداد شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر تعداد ۳۶۷ شهر از ۳۱ استان کشور برنامه‌های خود را در هفت حوزه ادبیات، موسیقی، صنایع دستی و سنتی، مد و لباس، سینما، هنر‌های تجسمی و هنر‌های نمایشی به دبیرخانه ارسال کردند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: پس از چند مرحله ارزیابی، تعداد ۱۴۳ شهر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و در مرحله نهایی نیز ۶۰ شهر توانستند امتیاز حضور در اولین دوره شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر را به دست آورند.

گفتنی است،«شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر» عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آن‌ها است. اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین با مشارکت نهادها و دستگاه‌های فعال فرهنگی و هنری از جمله سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کمیسیون ملی یونسکو اجرا شد.

۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۸:۴۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

حسین
۱۴۰۰/۰۲/۱۴
5
0
0

باشد ک روزی نامت بر فراز کوه های زاگرس استوار و باقی بماند

على اکبر احمدى
۱۴۰۰/۰۲/۱۴
0
0
0

شهر ایذه شهر تاریخى است


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید