اخبار

نشست مشترک حوزه علمیه جامع حضرت موسی بن جعفر (ع) و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان برگزار شد

نشست مشترک حوزه علمیه جامع حضرت موسی بن جعفر (ع) و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان برگزار شد
نشست مشترک حوزه علمیه جامع حضرت موسی بن جعفر (ع) و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان با هدف بررسی وضعیت فضای مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، نشست مشترک حوزه علمیه جامع حضرت موسی بن جعفر (ع) و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان با هدف بررسی وضعیت فضای مجازی و لزوم ورود جدی و حکمرانی در عرصه های مجازی و همچنین مسائل فرهنگی شهرستان به درخواست حجت الاسلام توانایی مدیر حوزه، شنبه 21 فرردین 1400 در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام توانایی مدیر حوزه علمیه جامع حضرت موسی بن جعفر (ع) با اشاره به وضعیت موجود در فضای مجازی گفت: حقیقتاً ظرفیتی که امروزه در دنیای مجازی و عوالم پیچیده‌ آن وجود دارد باید تحت حکمرانی ناصحین و واعظین باشد و تنها در این صورت تحقق فرمایش نوروزی مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل زنجیره تواصی، هم فراگیر و هم باشتاب بیشتری صورت می گیرد.

در ادامه سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان ضمن خیرمقدم به حاضرین بر لزوم ورود جدی به فضای مجازی و ساماندهی سلسله فعالیت های فرهنگی تاکید کرد و گفت: در هر رشته که نیروهای ارزشمند و نخبه و دلسوز فرهنگی و هنری به صورت برنامه ریزی شده حضور داشته اند بر بسیاری از مشکلات و ناهنجاری ها فائق آمده ایم.

مهدی شجاعی ضمن استقبال از  همکاری با حوزه علمیه اضافه کرد: برای جلوگیری از سطحی نگری و تولید آثار ضعیف و همچنین حمایت از فرهنگ آداب و رسوم و ارزش های ناب انسانی  در محتوا، دست یاری را به سوی نخبگان و دلسوزان دراز می کنیم و حضور ارزشمند نیروهای نخبه و دلسوز حوزه در کنار جامعه هنری را ارج نهاده و این نشست را آغاز یک تغییر که مطالبه جدی جامعه فرهنگی و هنری نیز می باشد،می دانیم.

لازم به ذکر است، در این نشست جهت همکاری های بیشتر در عرصه مدیریت و حکمرانی فضای مجازی متناسب با فرهنگ اصیل اسلامی - ایرانی در سطح شهرستان بین این دو نهاد فرهنگی تفاهم نامه ای صورت گرفت  و مقرر شد کارگروهی مشترک از حوزه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان جهت هم افزایی، تولید و نشر محتوا تشکیل شود که این کارگروه به زودی فعالیت خویش را به طور رسمی آغاز می کند.

گفتنی است،در پایان این نشست حجت الاسلام توانایی از مجموعه خانه فرهنگ بازدید کرد.

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۲۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید