اخبار

برگزاری نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گتوند در سال 1400

برگزاری نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گتوند در سال 1400
نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گتوند دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ با حضور اعضای اصلی در مصلی امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان گتوند در این نشست گفت: رمضان در جامعه امروزی ما تبدیل به یک فرهنگ شده است. رمضان ماه قرب به پروردگار، نزول قرآن، رحمت و بریدن از تعلقات دست و پاگیر است.

حمید بهداروندی افزود: هر لحظه از این ماه با فرهنگ و زندگی مردم گره خورده است و در فرهنگ مردم، ماه رمضان نمود ویژه ای دارد.

وی تصریح کرد: در شهرستان گتوند ماه رمضان برای مردم بسیار حائز اهمیت است و توجه به این ماه پربرکت در بین مردم شهید پرور شهرستان تبدیل به یک فرهنگ اسلامی و اعتقادی شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گتوند در این جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان، ماه خداست و خداوند در این ماه حسنات بیشتری می دهد و گناهان را محو می کند.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل اسدپور اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان دعای فرد روزه دار برگشت پذیر نیست و قطعا مستجاب می شود و انسان هر عمل خیری انجام بدهد اثر صد چندانی در زندگی او دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ادارات باید برنامه های فرهنگی خود را با شرایط کرونا بروز رسانی کنند و از ادارات درخواست داریم برنامه های فرهنگی خود را ارائه دهند.

حجت الاسلام اسدپور در خصوص برگزاری مراسمات مذهبی در ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: نور محافل برنامه ها و مراسمات در این ماه نباید خاموش شود. نماز مساجد و برنامه های فرهنگی تعطیل نمی شود، بلکه باید با حداقل نفرات و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار شود.

امام جمعه شهرستان گتوند بیان کرد: در نیمه دوم ماه مبارک رمضان یک محفل انس با قرآن با حضور قاری کشوری برگزار می شود و ادارات شهرستان هم در این ماه، روزانه پخش قرآن داشته باشند.

معاون فرماندار شهرستان گتوند نیز در این جلسه گفت: هر چه بتوانیم شیوع ویروس کرونا را کنترل کنیم می توانیم برنامه های فرهنگی، اجتماعی را بهتر و با کیفیت تر برگزار کنیم.

یاسر محمدجونی به موضوع اهمیت انتخابات اشاره کرد و اظهار داشت: ما باید از ظرفیت نخبگان و فعالان فرهنگی و اجتماعی استفاده کنیم تا مردم حضور پرشوری در انتخابات آتی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه شهری و شورای شهر ۹۸ نفر ثبت نام کردند که پنج نفر استعفا دادند و در بخش عقیلی ۱۲۸ نفر و بخش مرکزی ۹۶ نفر ثبت نام کردند و ما هم با حضور خود و انتخاب درست می توانیم آینده ای روشن برای خود ترسیم کنیم.

گفتنی است،در پایان جلسه اعضاء شورا ضمن اعلام نقطه نظرات خود مصوباتی به تصویب رساندند.

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید