اخبار

نخستین خبرگزاری در شهرستان گتوند مجوز گرفت

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند از صدور اولین مجوز رسمی نخستین خبرگزاری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،حمید بهداروندی با اعلام این خبر گفت: خبرگزاری امید خبر با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی مجتبی رحیمی نیا در پایان سال ۱۳۹۹ مجوز رسمی فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفت و به عنوان نخستین خبرگزاری شهرستان گتوند در سال 1400 فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: مجتبی رحیمی نیا دارای مدرک کارشناسی ارشد و با سابقه بیش از ۱۰ سال فعالیت در عرصه خبرنگاری توانست پس از طی کردن مراحل قانونی، مجوز لازم را از اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کسب کند.

بهداروندی با بیان اینکه شرط لازم برای فعالیت رسانه ای، داشتن مجوز است اظهار کرد: فعالان رسانه ای و مجازی جهت اخذ مجوزات لازم در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به انجام این فرآیند اقدام کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند خاطرنشان کرد: به موجب قانون مطبوعات، فعالیت رسانه‌ها مستلزم دریافت مجوزهای قانونی است و با توجه به الکترونیکی بودن فرآیند درخواست مجوز، متقاضیان می‌توانند پس از ثبت اطلاعات و مدارک بصورت الکترونیکی، از نحوه رسیدگی به پرونده تا حصول نتیجه از همان طریق مطلع شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۰ خبرنگار فعال در سطح شهرستان گتوند در حال فعالیت هستند که ۹ نفر آنها نمایندگی و خبرنگاری رسانه ها و نشریات را بر عهده دارند و اولین خبرگزاری رسمی شهرستان گتوند نیز در سال ۱۴۰۰ رسما با نام امید خبر شروع به کارکرده است.

بهداروندی در پایان ضمن تقدیر از‌ مجتبی رحیمی نیا صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری امید خبر به لحاظ پیگیری برای دریافت مجوز، برای ایشان آرزوی موفقیت کرد و از تمامی خبرنگاران خواست برای مستقل شدن فعالیت خود و اخذ مجوزهای اینچنینی اقدام کنند و این اداره نیز آماده هر نوع همکاری تا حصول نتیجه را دارد.

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۵۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید