اخبار

برگزاری جشن روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی در چهارسو

برگزاری جشن روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی در چهارسو
مراسم جشن روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در آموزشگاه هنرهای نمایشی و تماشاخانه چهارسو شهرستان بهبهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،مراسم جشن روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی هم زمان با 27 مارس 2021 و 7 فروردین 1400 با حضور هنرمندان تئاتر بهبهان و مسئولان شهری به صورت محدود و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی در آموزشگاه هنرهای نمایشی و تماشاخانه چهارسو شهرستان بهبهان برگزار شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان در این آیین ضمن تبریک سال نو و تبریک روز ملی هنرهای نمایشی گفت: بسیار خوشحالم که در تقارن سال نو،روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی در کنار هنرمندان تئاتر شهرستان بهبهان بزرگداشت این روز را گرامی می داریم و از تمامی هنرمندان تئاتر بهبهان که در سال گذشته با توجه به شرایط سخت بیماری کرونا به تولید تئاتر پرداختند و چراغ این هنر را در بهبهان روشن نگه داشته و با حضور در جشنواره های مختلف برای تئاتر بهبهان افتخارآفرینی کردند، بسیار تشکر و قدردانی می کنم.

مهدی شجاعی افزود: سال گذشته برای مجموعه هنرمندان و آموزشگاه های هنری سال بسیار سختی بود و ما در مجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان بسیار تلاش کردیم تا با اعطای تسهیلات کرونا بتوانیم به حیات هنری هنرمندان، گروه های هنری و آموزشگاه های هنری شهرستان کمک کنیم.

وی اظهار کرد: از ساسان شکوریان نائب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان و مدیر آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو که همواره و طی سال های متمادی مراسم روز جهانی تئاتر را در هفتم فروردین در شهرستان بهبهان برگزار کرده اند، تشکر و قدردانی می کنم.

در ادامه این مراسم پیام روز جهانی تئاتر سال 2021 که توسط هلن میرن بازیگر تئاتر و سینمای انگلستان نوشته شده است توسط اورانوس شرافت بازیگر تئاتر شهرستان بهبهان قرائت شد.

در بخش بعدی مراسم جشن روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی، اجرای موسیقی توسط عنایت اله خادم بشیری نوازنده سه تار و آواز امیرمنصور صفوت اجرا شد که با استقبال بسیار خوب مخاطبان همراه شد.

در ادامه مراسم پیام روز ملی هنرهای نمایشی که توسط سعید پورصمیمی بازیگر تئاتر و سینما در سال 1400 نوشته شده است توسط اشکان لدنی بازیگر و کارگردان تئاتر بهبهان قرائت شد.

در این مراسم، مهدی شجاعی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان هنرکارت دو تن از هنرمندان تئاتر بهبهان را به عنوان نمادین اهدا کرد.

همچنین توسط ساسان شکوریان مدیر آموزشگاه هنرهای نمایشی و تماشاخانه چهارسو از علیرضا بهادری شهردار بهبهان، غلامحسین اولادی نائب رئیس شورای اسلامی شهر بهبهان،مصطفی اسماعیلی بهبهانی سرپرست حوزه شهردار بهبهان به پاس حمایت هایشان از هنر تئاتر بهبهان و از عنایت اله خادم بشیری هنرمند تحصیلکرده تئاتر بهبهان به پاس سال ها تلاش یرای تئاتر بهبهان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تقدیر شد.

۱۲ فروردین ۱۴۰۰ ۰۴:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید