اخبار

تکمیل خانه هنرمندان اهواز مشکلات کمبود فضای فرهنگی را برطرف می‌کند

تکمیل خانه هنرمندان اهواز مشکلات کمبود فضای فرهنگی را برطرف می‌کند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: تکمیل و بهره‌برداری از خانه هنرمندان اهواز علاوه بر برطرف کردن کمبود سرانه فضای فرهنگی در اهواز، حرکتی رو به جلو در زمینه ارتقای فضای فرهنگی این شهرستان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،محمد جوروند روز چهارشنبه 11 فروردین 1400 در دیدار با قاسم سلیمانی، استاندار خوزستان در استانداری اظهار داشت: خانه هنرمندان اهواز پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داشته است و با تزریق اعتبار می توان آن را در ماه‌های پیش رو به بهره‌برداری رساند.

وی افزود: این طرح با ۶ هزار متر زیربنا دارای بخش ‌های مختلف شامل سالن سینما، سالن نمایش و دیگر فضاهای مورد نیاز هنرمندان استان است که با موافقت استاندار خوزستان اعتباری برای بهره برداری از این فضا در نظر گرفته می‌شود.

جوروند با ارائه گزارشی از حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر و آسیب‌هایی ناشی از کرونا به هنرمندان گفت: وام هایی باهدف جبران بخشی از خسارت ها و آسیب های ناشی از شرایط کرونایی به این حوزه و هنرمندان وارد شده، در نظر گرفته شده که لازم است در پرداخت آن ها تسریع شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به تاکید استاندار خوزستان بر اهمیت راه اندازی پویش‌ها با توجه به وضعیت شیوع کرونا و نزدیک شدن به روز طبیعت بر نقش فعالیت رسانه‌ها در این زمینه تاکید کرد.

وی ادامه داد: همکاری رسانه‌ها با کادر درمان برای شکست زنجیره انتقال و شیوع کرونا، بسیار مهم و موثر بوده است.

شایان ذکر است،پروژه ساخت خانه هنرمندان اهواز از سال ۱۳۹۰ شروع شده و در حال حاضر این پروژه بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

پروژه خانه هنرمندان اهواز با شش هزار متر مربع زیر بنا در پنج طبقه و شش سالن در کنار تالار آفتاب اهواز در حال احداث است که با راه اندازی این مکان دغدغه بسیاری از هنرمندان برای داشتن فضای خاص برای فعالیت های فرهنگی و هنری برطرف می شود.

۱۲ فروردین ۱۴۰۰ ۰۳:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید