اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پیامی هفتم فروردین،روز ملی هنرهای نمایشی و روز جهانی تئاتر را به هنرمندان و اهالی تئاتر استان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،در متن پیام محمد جوروند آمده است:

عالم ناسوت انعکاس واقعی از عالم ملکوت است. آنجا که همه چیز در بی نهایت خود شناور است، آنجا که پدیده ها و اتفاقات عالم ماده به صورت حقیقی جلوه می کنند اما انعکاس حقایق ملکوت در عالم ناسوت و به صورت واقعی، عظمت و شکوه عالم ماده را از بین نمی برد و هر کدام به جای خویش دارای ارزش اند؛ اینجا تصویری محدود و محصور از عالمی بی انتهاست و این شوخی و شنگی بین واقعیت و حقیقت چقدر شبیه صحنه مقدس نمایش است که بازیگرانی در عرق‌ریز روح می خواهند صحنه ها و اتفاقات وسیع را در چهارچوبی محدود و محصور به نام صحنه تئاتر ترسیم کنند.

به همین سبب تقدس صحنه تئاتر ریشه در عالمی فراتر دارد، بازیگرانی که می خواهند خصایل پاک و نامحدود آدمی را در زمان و مکانی محدود به تصویر بکشند و هدایایی معنوی را به تماشاگران تقدیم نمایند و بدون تردید تاثیر آن به مراتب بیش از خطابه است؛ چرا که با حرکات بازیگران که مکمل بیان آنهاست همراه می شود و تاثیر و تاثر را چندین برابر می کند.

بنده این روز شکوهمند و زیبا را به همه هنرمندان این رشته که با بضاعت مزجاه، تولیداتی شکوهمند را ارائه می کنند تبریک عرض می کنم و امیدوارم همواره مانا و جاودان باشند.

۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۹:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید