اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:

جشنواره مطبوعات و رسانه به نشاط و پویایی حوزه رسانه کمک می کند

جشنواره مطبوعات و رسانه به نشاط و پویایی حوزه رسانه کمک می کند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: جشنواره مطبوعات و رسانه های خوزستان می تواند فضایی را ایجاد کند که به نشاط،پویایی و تحرک بیشتر حوزه رسانه کمک کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،محمد جوروند در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه های خوزستان که صبح امروز چهارشنبه 27 اسفند در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد، با اشاره به برگزاری جشنواره مطبوعات و رسانه استان گفت: این اتفاق و رویداد خوب در حوزه رسانه را تبریک می گویم و امید دارم ان شاء ا.. با کمک و مساعدت خانه مطبوعات،خبرنگاران و تمامی کسانی که در حوزه رسانه فعالیت می کنند، کارهای خوبی را در سال 1400 در این حوزه انجام دهیم.

وی با بیان اینکه این جشنواره می تواند فضایی را ایجاد کند که به نشاط،پویایی و تحرک بیشتر حوزه رسانه کمک کند،تصریح کرد: از معاون فرهنگی و رسانه،رئیس اداره مطبوعات و روابط عمومی این اداره کل و خانه مطبوعات استان که زحمت زیادی برای این جشنواره کشیدند و کسانی که به این جشنواره اثر ارسال کردند و به برگزاری آن اهتمام داشتند،تشکر می کنم.

جوروند ادامه داد: ان شاء ا.. در سال 1400 شرایطی فراهم شود تا برنامه ها به صورت حضوری برگزار شود و در کنار هم باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن خسته نباشید به کادر درمان افزود: برای تمامی کسانی که درگیر این بیماری هستند آرزوی سلامتی دارم و تقاضا می کنم مردم امسال هم مانند سال گذشته از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.

مرتضی جمشیدی، معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این آیین خاطرنشان کرد: در چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه های خوزستان،  آثار از ۳۰ دی ماه تا ۳۰ بهمن ماه 1399 دریافت شد که در بخش سرمقاله و یادداشت ۶۳ اثر، گزارش ۶۲ اثر، خبر ۱۰ مورد، تیتر ۴۸ عنوان، مصاحبه ۱۸ اثر، عکس ۱۶ مورد، گرافیک و صفحه آرایی ۲۱ اثر، حوزه سردار شهید سلیمانی ۳۳ متن و حوزه مدافعان سلامت ۵۱ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و مورد داوری قرار گرفت.

مدیر عامل خانه مطبوعات استان خوزستان در این آیین با تقدیر از تلاش های ارشاد خوزستان و عوامل دست اندرکار برگزاری این جشنواره و تشکر از همراهی خبرنگاران گفت: در خانه مطبوعات با همیاری خبرنگاران و حضور فعال آن ها و پیگیری مطالبات، قدم های خوبی صورت گرفته که از جمله آنها برگزاری این جشنواره و همراهی خبرنگاران با ارسال آثار است. تلاش داریم تا در سال ۱۴۰۰ هم با برگزاری یک نشست خبری از تلاش های این عزیزان تقدیر کنیم.

افشار پرویزی بابادی در ادامه با ارائه بیانیه هیئت داوران چهارمین جشنواره رسانه ها و‌ مطبوعات خوزستان گفت: در این بیانیه آمده است؛ این جشنواره ها می تواند تاثیر چشمگیر در ارتقا سطح روزنامه نگاری کشور داشته باشد. استمرار این جشنواره ها اهمیتی مضاعفی دارد؛ زیرا بیانگر وجود رویکردی دوراندیشانه نسبت به ارتقا کیفی تر رسانه های فعال در کشور است، هرچند آثار ارسالی بیانگر شیب مثبت نسبت به دوره های گذشته است، اما امید می‌رود تداوم این جشنواره ها رشد کمی و کیفی همراه داشته باشد.

وی افزود: داوران با بررسی آثار در بخش های مختلف بر این باورند کارهای ارائه شده قابل قبول و خوب بوده است، هرچند انتظار کیفیت بیشتری را داشتیم. در بخش تیتر علاوه بر ضرورت رعایت تیتر نویسی توجه بیشتر به اجزا تیتر و خلاقیت برای مخاطب تاثیر گذار است.

پرویزی بابادی ادامه داد: بخش گزارش گل سرسبد جشنواره مطبوعات خوزستان بود و بیش از هر قسمت دیگر داوری زمان بر و کارهای ارائه شده خوب و انتخاب برترین ها مشکل بود. در بخش یادداشت توجه به ارکان مقاله نویسی، استفاده به جا از اجزا تیتر و پرهیز از پراکنده گویی و ارائه آمار و اطلاعات مرتبط از نکاتی است که باعث غنا بیشتر یادداشت ها می شود.

مدیر عامل خانه مطبوعات استان خوزستان خاطر نشان کرد: در بخش عکس انتظار می‌رفت کمیت و کیفیت آثار ارسالی بیشتر باشد. در بخش گرافیک شاهد دیدنی تر شدن مطبوعات خوزستان هستیم. در مجموع نگاه دقیق تر به سوژه ها و پرداختن عمیق به جزئیات، تاکید بیشتر به سوژه های محلی و بومی، پرهیز از کلی گویی و تاکید بر رعایت ایجاز، بیان مستند و به دور از حب و بغض مسائل و رعایت تکنیک های روزنامه نگاری اصولی هستند که رعایت آن ها نقش بسزایی در اعتلای آثار خواهد داشت.

  

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید