اخبار

دیدار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش با مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوزستان

دیدار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش با مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوزستان
مهدی عارف سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش با حضور در شهرستان اهواز با حجت الاسلام مرتضی همت پور مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوزستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش در این دیدار با اشاره به سخن امام راحل که فرموند: «مساجد سنگر است، سنگرها را باید پر کرد» افزود: حقیقتاً اگر به این فرامین عمل شود، بسیاری از مشکلات و آسیب های فرهنگی و اجتماعی کشور ما مرتفع می شود.

مهدی عارف در بخش دیگری از سخنانش به فرموده مقام معظم رهبری اشاره کرد و ادامه داد: مقام معظم رهبری می فرمایند: «مسجد کانون‌ مؤثری است که علاوه بر این که نقش خود را به ‌عنوان یک نهاد موفق اجتماعی در طول حیات ارزشمند خویش به‌ خوبی ایفا کند، بلکه به ‌صورت فردی نیز زمینه تمسک و بهره‌مندی از رفتارهای اجتماعی، شخصی و خانوادگی و همچنین بهره‌مندی از سبک و سیاق زندگی معنوی و اسلامی در این امور را از طریق مبلغان، روحانیون و عالمان وارسته دینی در قالب سخنرانی، وعظ و خطابه در منابر مساجد که یکی از عناصر و اجزای مهم مساجد در انتقال پیام‌ها محسوب می‌شوند فراهم کرده است.»

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوزستان ضمن قدردانی از سرپرست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش و پیگیری های کریم ستاوی مسئول امور مساجد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در پیگیری ثبت نام کانون های مساجد، به اهمیت مساجد در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان اشاره کرد و گفت: یکی از سنگرهای بسیار مهم و کلیدی در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، همین مساجد هستند که با داشتن پایگاه های بسیج و کانون های فرهنگی و هنری مساجد می توانند و باید فعال تر از وضع کنونی باشند.

حجت الاسلام مرتضی همت پور افزود: ما اگر می خواهیم که در عرصه مقابله با تهاجم فرهنگی و خنثی کردن توطئه های دشمن در رابطه با نسل جوان، موفق باشیم و عملکرد مطلوبی از خود ارائه دهیم، باید شرایط و زمینه فعالیت بهتر این نسل در مساجد را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: در گام دوم انقلاب، یکی از مطالبات مقام معظم رهبری توجه به تربیت، رشد و تعالی نسل جدید آن هم با محوریت مساجد است که قطعاً در این راستا کانون های مساجد باید فعال تر، قوی تر و کوشاتر از گام نخست انقلاب عمل کنند.

حجت الاسلام همت پور تصریح کرد: چه در زمینه مباحث فرهنگی و تربیتی و چه مباحث بصیرتی و اجتماعی، کانون های مساجد در کنار پایگاه های بسیج می توانند بیش از آن چه امروز هست،نقش فعالانه تری ایفا کنند،کما این که شرایط امروز کشور و اقتضائات گام دوم انقلاب می طلبد که حقیقتاً نیز چنین باشد.

در پایان این دیدار تابلوی نفیسی منقوش به تصویر «امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» از طرف حجت الاسلام مرتضی همت پور به مهدی عارف اهدا شد.

شایان ذکر است،مهدی عارف سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش دیدارهای جداگانه ای نیز با ناصر چنانی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان و سید امین سپهریان مسئول اداره سینمایی این اداره کل داشته است.

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید