اخبار

یازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

یازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد
یازدهمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) صبح امروز 20 اسفندماه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،معاون فرهنگی و رسانه،داوران و شعرا با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این آیین گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا قادر به برگزاری حضوری این برنامه با حضور همه شاعران و علاقه‌مندان به شعر نبودیم از این رو آیین پایانی جشنواره به صورت آنلاین برگزار شد.

 محمد جوروند افزود: 120 اثر از کشورهای لبنان،سوریه،عراق، یمن و عمان در بخش فصیح و در بخش شعبی از سراسر استان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که 69 اثر به مرحله داوری رسید.

وی ادامه داد: پیشنهاد من این است برای سال 1400 قبل از آغاز جشنواره شعر رضوی،7 جشنواره مقدماتی در حوزه شعر ولایی و موضوع امام رضا (ع) برگزار کنیم و برگزیدگان این 7 جشنواره به جشنواره شعر رضوی به زبان عربی راه پیدا کنند.

جوروند در اختتامیه جشنواره رضوی

جوروند با بیان اینکه این ساز و کار خوبی نیست که این جشنواره به یک مقطع زمانی ختم شود،ادامه داد: در سال های گذشته اتفاقات خوبی در حوزه شعر عربی افتاد که جا دارد از همراهی فرهیختگان و شعرا قدردانی کنم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اضافه کرد: باید تلاش کنیم و معاون فرهنگی هم پیگیری کند که انجمن های شعر و ادبیات عرب در شهرستان های مختلف استان راه اندازی شود.

برگزیدگان جشنواره شعر رضوی به زبان عربی

هیئت داوران این دوره از جشنواره متشکل از علی عفراوی،عدنان غزی و بهروز سپیدنامه برترین های جشنواره را اعلام کردند.

در بخش شعبی،نوری جابری از جزیره صلبوخ مقام اول،مهدی ناصری از شهرستان شوش مقام دوم و نادیه عاشوری از اهواز مقام سوم را کسب کردند. همچنین قاسم نیسی از باوی،عبدالحسین صیاحی از اهواز،جاسم سلامی از شادگان،شیما ناصری از اهواز و مهدی نعیماوی از شادگان شایسته تقدیر این بخش شناخته شدند.

در بخش فصیح، آسیل سقلاوی از لبنان رتبه اول،محمدعلی فرحات از لبنان رتبه دوم و عقیل اللواتی از عمان رتبه سوم را کسب کردند. در این بخش هیچ کس شایسته تقدیر شناخته نشد.

در بخش مقاله،مقاله خیریه عچرش و مژگان علی نژاد از اهواز شایسته تقدیر شناخته شد.

یازدهمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) از سری برنامه‌های هجدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) است که به دبیری عباس حزباوی و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۵۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید