اخبار

120 اثر به یازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی رسید

120 اثر به یازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی رسید
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از دریافت 120 اثر به یازدهمین جشنواره شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد جوروند با اعلام این خبر گفت: 120 اثر از کشورهای لبنان،سوریه،عراق، یمن و عمان در بخش فصیح و در بخش شعبی از سراسر استان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که 69 اثر به مرحله داوری راه پیدا کرد.

وی افزود: از میان 69 اثری که توسط هیأت داوران داوری شد، 3 نفر به عنوان نفرات اول تا سوم در بخش شعبی، ۵ شایسته تقدیر در این بخش و ۳ نفر در بخش فصیح به عنوان برگزیده انتخاب و در اختتامیه جشنواره معرفی می شوند. همچنین یک مقاله شرکت کننده به عنوان شایسته تقدیر شناخته می شود.

جوروند اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره امامان معصوم(ع) به ویژه امام رئوف آقا امام رضا (ع)، شناسایی و معرفی بیشتر شاعران آیینی به ویژه شاعران جوان و گرامیداشت پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا (ع) و کمک به انتشار این آثار و گسترش آفرینش‌های فرهنگی و دینی را از جمله اهداف مهم این جشنواره دانست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به محورهای موضوعی این جشنواره توضیح داد: سیره و زندگی امام رضا(ع)،مناقب و صفات آن حضرت،جلوه‌های فرهنگ رضوی از جمله علم،شفاعت،حلم،کرامت، فضیلت، مهربانی و معجزه و ... از محورهای این جشنواره هستند.

وی یادآور شد: اختتامیه یازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی چهارشنبه 20 اسفند ساعت 9 صبح به صورت آنلاین از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/khz.farhang/razavi99 برگزار می شود.

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۱۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید