اخبار

رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی خوزستان:

قرآن را از مهجوریت خارج کنیم

قرآن را از مهجوریت خارج کنیم
رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی خوزستان گفت: شورای قرآن باید بتواند قرآن را بیش از این در دسترس مردم قرار دهد و در حد توان قرآن را از مهجوریت خارج کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد در نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی خوزستان عصر یکشنبه ۱۷ اسفندماه که با حضور اعضای شورا در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تشکیل شد با اشاره به آیه «وَقَالَ الرَّسُولُ یَا رَبِّ إِنَّ قَوْمِی اتَّخَذُوا هَٰذَا الْقُرْآنَ مَهْجُورًا»، افزود: پیش از این برای بردن قرآن به محافل موانع و گره‌های زیادی وجود داشت، اما اکنون تمام دانشگاه‌ها و مدارس به روی ما باز است. مساجد در اختیار ما است، اما چه می‌شود که مصداق این آیه هستیم؟

وی ادامه داد: تلاوت قرآن به صورت زیبا و هنرمندانه رسالتی است که باید به آن پرداخت، اما آن چیزی که رسالت اصلی ما است، فهم قرآن کریم است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان اضافه کرد: تمام اقشار جامعه، هر کدام سهمی از قرآن کریم دارند. جامعه فرهنگی، دانشگاه‌ها، علما، حوزویان، کسبه هر کدام سهمی از قرآن کریم دارند. این شورا باید بتواند قرآن را بیش از این در دسترس مردم قرار دهد و در حد توان قرآن را از مهجوریت بیرون بیاوریم و این هدف اصلی ما است.

موسوی فرد تأکید کرد: باید دنبال این باشیم که به سهم خود چه کنیم که قرآن کریم از مهجوریت خارج شود؟ سهم‌ هر کدام از ما چقدر است؟ حوزویان، علما، دانشگاهیان، کارگران، مدارس ما باید چه کار کنند؟ نسخه هر کدام را آماده کنیم و در اختیارشان قرار دهیم.

وی گفت: در جلسه گذشته بنا شد برای ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی کنیم. از دبیر شورا و مسئول قرآنی دفتر امام جمعه می‌خواهم که کارگروهی تشکیل شود و محتوای ماه رمضان در دسته‌های گوناگون فراهم شود. در این کارگروه برنامه‌ریزی کنیم که استفاده حداکثر از قرآن کریم کرده باشیم.

امام جمعه اهواز با تأکید بر استفاده از قرآنیان در این کارگروه تخصصی از سطح استان گفت: باید مساجد، حسینیه‌ها وارد کار شوند و اگر کرونا مانع برنامه‌ها شد، به طور مجازی کار انجام شود.

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۰۲:۳۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید