اخبار

پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لالی در سال 1399 برگزار شد

پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لالی در سال 1399 برگزار شد
پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لالی در سال 1399 با موضوع ترویج فرهنگ بهداشت در معابر عمومی در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در این نشست بهرام جمالپور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لالی دستور جلسه و مصوبات اجرا نشده نشست های قبلی شورا را قرائت کرد و گفت: موضوع نشست «ترویج فرهنگ بهداشت در معابر عمومی» است و با توجه به اینکه حدود یکسال از زمان گسترش ویروس کرونا در سطح جهان می گذرد و  11 اسفندماه روز ملی بهداشت محیط است؛ بجا است یکی از نشست های شورای فرهنگ عمومی در خصوص بهداشت باشد.

در ادامه امام جمعه شهرستان لالی گفت: سلامت و امنیت دو نعمت بزرگ هستند که باید قدر آن را بدانیم که به برکت نظام جمهوری اسلامی این دو محقق شده است.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین گرمسیری افزود: امروزه اصل روش پیشگیرانه است و باید تلاش کرد تا از ابتلا به بیماری ها جلوگیری شود.

فرماندار شهرستان لالی ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری مداوم جلسات شورای فرهنگ عمومی و پیگیری های مصوبات آن گفت: بحث سلامت فراگیر است و باید ترسیمی از سیمای سلامت و اولویت های بهداشتی داشته باشیم.

گودرز ترکی زاده اضافه کرد: مراسمات عزا و عروسی زمینه ساز بیشترین میزان ابتلا به کرونا هستند و باید جلو این مراسمات گرفته شود. و قطع زنجیره ابتلا به این بیماری با تشکیل تیم های مشترک مهمترین اولویت است.

در ادامه اعضاء جلسه مسائل و مشکلات مربوطه و پیشنهادات خود را مطرح کردند و پس از بحث و تبادل نظر مصوباتی شامل جلوگیری نیروی انتظامی از هر گونه تجمع مراسمات عزا و جشن،انتشار آموزه های بهداشتی توسط خبرنگاران و فعالان فضای مجازی،جمع آوری مرغ فروشی های زنده توسط شبکه بهداشت و درمان با همکاری نیروی انتظامی، همکاری و نظارت شهرداری بر سرویس های بهداشتی سطح شهر و نظارت کافی بر میوه فروشی های سطح شهر توسط شهرداری و اداره صمت به تصویب رسید.

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ۰۰:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید