اخبار

شصتمین نشست شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد

شصتمین نشست شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد
شصتمین نشست شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،معاون توسعه مدیریت و منابع،سایر معاونان این اداره کل و روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها به صورت وبینار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، این نشست با موضوع ارائه خلاصه گزارش عملکرد سال 1399 در حوزه­ های فرهنگی و رسانه، هنری سینمایی و قرآن و عترت و همچنین بحث و تبادل نظر در خصوص موارد مرتبط با اموال منقول و غیرمنقول، تسهیلات و غیره برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بر رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت یک سوم حضور کارکنان در این اداره کل تاکید کرد و گفت: شهرستان هایی که در حوزه فرهنگی فعال بوده اند در دوره کرونا نیز تاثیرگذاری بیشتری داشته اند. از همکاران بابت همکاری در این دوره سخت زمانی و با وجود مشکلات موجود تشکر می کنم.

محمد جوروند با بیان اینکه اتفاقات خوبی در سال 1400 در حوزه هنر می افتد افزود: پرداخت تسهیلات کرونا از اتفاقات خوب در این دوره زمانی بوده است که با همکاری همکاران شهرستانی اتفاق افتاده است.

وی ضمن تاکید بر تعطیلی سالن ها و فضاهای فرهنگی از همکاران خواست مردم را به ماندن در خانه تشویق کنند.

در ادامه ناصر چنانی چنانی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: نبود امکانات،مجوزی برای عدم نظارت نیست و روسا باید با دقت بر عملکرد موسسات و مراکز هنری نظارت داشته باشند.

مرتضی جمشیدی معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز ضمن تشکر از حمایت های مالی، گفت: حتی با وجود شرایط موجود، تعهدات نسبت به شهرستان ها عملیاتی شد.

پس از آن تعدادی از روسای شهرستان ها به طرح مشکلات شهرستان های خود پرداختند و همکاران در بخش های مربوطه، پاسخگویی و راهنمایی های لازم را در این مورد انجام دادند.

در ادامه جلسه رئیس گروه امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن اعلام برگزاری آزمون سراسری حفظ قرآن کریم به صورت کاملا مجازی گفت: صدور مجوزها نیز از سال 1398 به صورت مجازی انجام گرفته است.

حسین سعیدی با تاکید بر ارسال فراخوان معاونت قرآن و عترت وزارتخانه در خصوص انتخاب روستای قرآنی، از روسای شهرستان ها خواست پیگیری های لازم در خصوص تبلیغ و ترویج این موضوع را بیشتر کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه بودجه های قرآنی به صورت مستقیم برای موسسات واریز می شود، روسای شهرستان ها ارتباط خود را با این موسسات بیشتر کنند.

در ادامه جلسه مرتضی همت پور مسئول ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان از روسای ادارات شهرستانی خواست پیگیری لازم در خصوص اخذ مجوز الکترونیکی کانون ها صورت گیرد.

در پایان جلسه پرویز عزیزی ضمن مطرح کردن این موضوع که میزبانی جلسه مدیران کل منطقه 7 در این شرایط توانایی استان خوزستان را می رساند، با جمع بندی صحبت های صورت گرفته به پاسخگویی به مشکلات روسای ادارات شهرستان ها پرداخت.

رعایت یک سوم حضور کارکنان، فرهنگ سازی و تشویق مردم به ماندن در خانه، جذب اعتبارات بیشتر در کمیته برنامه­ ریزی  شهرستان ها، پیگیری روسای شهرستان­ ها و هماهنگی با بانک­ های شهرستان برای دریافت تسهیلات با سود کم برای هنرمندان، هماهنگی با اداره کل و معاونان ذیربط قبل از تعریف برنامه ­های فرهنگی و هنری و برنامه ­ریزی برای انجام برنامه ها، ساماندهی انجمن­ های هنری و ثبت دقیق اطلاعات آن­ها، بازرسی روسای شهرستانی از موسسات قرآنی، پیگیری در خصوص روستای قرآنی، پیگیری اخذ مجوز الکترونیکی کانون ­های فرهنگی هنری مساجد تا خرداد ماه 1400، برگزاری جلسات مجازی به صورت مستمر  با روسای ادارات شهرستانی توسط معاونت­ ها و غیره از مهمترین مصوبات این نشست بود.

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید