اخبار

بودجه‌های قرآنی دستگاه‌های خوزستان در شورای قرآن یکپارچه شوند

بودجه‌های قرآنی دستگاه‌های خوزستان در شورای قرآن یکپارچه شوند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان حاضر است آنچه را که از اعتبارات در حوزه قرآنی به دست می‌آورد در شورای توسعه فرهنگ قرآنی وارد کرده تا برای آن تصمیم‌گیری شود و اگر امکان داشته باشد ادارات دولتی هم این کار را انجام دهند تا شورا برای اعتبارات قرآنی برنامه‌ریزی کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد جوروند در نشست شورای توسعه فرهنگ قرآن کریم خوزستان که ۱۲ اسفندماه در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، اظهار کرد: نحوه تشکیل شورای توسعه فرهنگ قرآن کشور فراز و نشیب زیادی داشت و چون در تهران به نظری واحد نرسیده بودند، بنابراین در خوزستان هم جلسات آن منظم و منضبط برگزار نمی‌شد تا اینکه تهران تصمیم گرفت شورا زیرمجموعه شورای فرهنگ عمومی قرار گیرد.

وی ادامه داد: درگذشته این شورا دستورالعملی داشت که اکنون منتفی شده اما اعضای آن همان اعضای قبلی هستند. بر این اساس نماینده ولی فقیه به عنوان رئیس، استاندار یا یکی از معاونان وی، نایب رئیس، مدیرکل ارشاد به عنوان دبیر، نماینده مدیریت حوزه‌های علمیه، مدیرکل اوقاف، رئیس صدا و سیما، مدیرکل آموزش و پرورش، نماینده نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، مدیرکل ورزش و جوانان، رئیس بزرگترین دانشگاه وابسته به وزارت علوم در استان، مدیرکل تبلیغات اسلامی، یک نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان، دو نفر از نمایندگان صاحب‌نظر منتخب موسسات مردمی و تشکل‌های قرآنی اعضای شورا را تشکیل می‌دهند.

جوروند گفت: یکی از وظایف مهمی که شورای گسترش فعالیت‌های قرآنی دارد این است که طرح‌هایی که از طرف استان ارسال می‌شود، مبلغی برای اجرای آن مصوب می‌شود که ما هم پیگیری کردیم که تا پایان امسال برای گسترش فعالیت‌های قرآنی این مبلغ مصوب‌شده به حساب شورا واریز می‌شود.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآن کریم استان تأکید کرد: از رئیس شورا می‌خواهم دستور دهند که جلسات شورای گسترش فرهنگ قرآن کریم در استان خوزستان به صورت منظم برگزار شود و کسانی که جزء فهرست اعضای شورا هستند حتماً در جلسات حاضر باشند.

وی افزود: هر چقدر که ما بتوانیم جلسات منظم برگزار کنیم، مصوبات خوب و با شورای عالی قرآن ارتباط نزدیک‌تری داشته باشیم، می‌توانیم اعتبارات بیشتری را جذب کنیم. امروز هم جلسه‌ای است که افق و دورنمایی را برای جلسات آینده تعیین و تبیین کنیم.

جوروند تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان حاضر است آنچه را که از اعتبارات در حوزه قرآنی به دست می‌آورد در شورای توسعه فرهنگ قرآنی وارد کرده تا برای آن تصمیم‌گیری شود و اگر امکان داشته باشد ادارات دولتی هم این کار را انجام دهند تا شورا برای اعتبارات قرآنی برنامه‌ریزی کند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید