اخبار

با اعلام هیئت داوران؛

چهار اثر نمایشی از خوزستان در جشنواره ملی «هنر زنده است» حضور دارند

چهار اثر نمایشی از خوزستان در جشنواره ملی «هنر زنده است» حضور دارند
اسامی ۸۵ اثر‌ منتخب بخش تئاتر جشنواره ملی «هنر زنده است» در ۱۱ عنوان اعلام شد که 4 اثر نمایشی از استان خوزستان در این جشنواره حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،بخش تئاتر جشنواره ملی «هنر زنده است» در 11 عنوان به صورت آنلاین برگزار می‌شود که 4 اثر نمایشی از استان خوزستان در 3 بخش این جشنواره حضور دارند و بنا به تشخیص هیئت داوران آثار گروه‌های مختلف شرکت کننده در این بخش رقابتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

در اولین دوره جشنواره ملی «هنر زنده است» بهروز غریب‌پور دبیر و لیلی عاج مدیر اجرایی بخش تئاتر بوده‌اند و آتیلا پسیانی، مرضیه برومند، فاطمه معتمدآریا و علی‌اصغر دشتی داوری آثار این بخش را برعهده‌ دارند.

از چهار اثر نمایشی پذیرفته شده از خوزستان، 3 اثر نمایشی از شهرستان امیدیه،گروه تئاتر ماتریوشکا 2 اثر و گروه تئاتر کامیاب 1 اثر و یک اثر نمایشی از بندرامام خمینی(ره) در جشنواره ملی «هنر زنده است» حاضر هستند.

در بخش اصلی(نمایش صحنه‌‏ای)،نمایش «این سه زن» به نویسندگی علیرضا داوری و کارگردانی غزل بویری کاری از گروه تئاتر ماتریوشکا از شهرستان امیدیه،یکشنبه 10 اسفندماه جاری از سایت تیوال پخش شد و نمایش «خورشت خون» به نویسندگی مهدی شفیعی زرگر و کارگردانی مرتضی امینی پور کاری از گروه تئاتر کامیاب از شهرستان امیدیه،چهارشنبه 20 اسفندماه 1399 از سایت تیوال به نشانی www.tiwall.com پخش می شود.

در بخش خیابانی،نمایش خیابانی «ساعت دودی» به نویسندگی آرش رضایی و کارگردانی مشترک آرش رضایی و مهدی روزبهانی از بندر امام خمینی(ره)، دوشنبه 11 اسفندماه جاری از سایت تیوال پخش شد.

همچنین در بخش جنبی(مراسم آیینی)،نمایش خیابانی آیینی سنتی «ماهک» به نویسندگی علیرضا داوری و طراحی و کارگردانی غزل بویری کاری از گروه ماتریوشکا شهرستان امیدیه،چهارشنبه 13 اسفندماه 1399 از سایت تیوال www.tiwall.com پخش می شود.

آثار نخستین دوره جشنواره آنلاین «هنر زنده است» از ۱۰ تا ۲۰ اسفند 1399، بر روی پلتفرم تیوال به آدرس www.tiwall.com پخش می‌شود.

۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید