اخبار

پانزدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان اندیکا برگزار شد

پانزدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان اندیکا برگزار شد
پانزدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی اندیکا با موضوع بررسی و آسیب ‏شناسی وضعیت پوشش عمومی شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری اندیکا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، سجاد کاظمی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان اندیکا با اشاره به اهمیت موضوع جلسه اظهار داشت: جامعه ایران در حال گذار از سنت به تجدد است، که در این میان ممکن است برخی مظاهر تجدد با فرهنگ غنی ایرانی اسلامی در تضاد باشد، به ویژه در مورد پوشش عمومی و حجاب بانوان، که برای مقابله با تهاجم فرهنگی غرب، ضرورت دارد نسبت به شورای فرهنگ عمومی در سطوح مختلف به عنوان یکی از سنگرهای مقابله توجه بیشتری شود.

در ادامه رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اندیکا جایگاه و شأن حضرت فاطمه زهرا (س)، بانوی اسلام را در زمینه عفاف و حجاب به عنوان یک مکتب و الگو معرفی کرد.

حجت الاسلام سید اکبر موسوی تصریح کرد: وضعیت پوشش عمومی و رعایت حجاب در مناطق گردشگری بسیار شکننده است و لازم است دستگاه ‏های متولی، به ویژه اداره میراث فرهنگی و نیروی انتظامی نظارت بیشتری داشته باشند.

امرالله نوذری نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی نیز در این نشست گفت: از لحاظ پوشش عرفی منطبق بر فرهنگ بومی با رعایت عفاف و حجاب اسلامی، شاهد یک وضعیت نسبتا مطلوبی در شهرستان هستیم و این شرایط با پیگیری و اجرای مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی و کار فرهنگی و تبلیغاتی به طور مستمر باید تقویت شود.

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید