اخبار

چهارمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرماهشهر در سال 1399 برگزار شد

چهارمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرماهشهر در سال 1399 برگزار شد
پنجاه و ششمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندرماهشهر و چهارمین نشست در سال 1399 در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در این نشست که با موضوع پیگیری مصوبات جلسه قبل، بررسی موضوع طلاق در شهرستان و ارائه گزارش توسط سید رضا مرویان حسینی مشاور مسئولیت اجتماعی صنایع پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس در خصوص طرح بزرگ تحکیم و تعالی بنیان خانواده برگزار شد، حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی امام جمعه شهرستان، شهاب صدیقی نایب رئیس شورا و سید احمد محفوظیان دبیر شورا و دیگر اعضاء حضور داشتند.

حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی امام جمعه شهرستان بندرماهشهر در این نشست ضمن تشکر از زحمات کلیه دست اندرکاران برگزاری طرح بزرگ تحکیم و تعالی بنیان خانواده،برگزاری چنین طرح هایی را لازم و ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد که نتیجه این طرح به طور ملموس و عملی در جامعه هدف بروز و ظهور پیدا کند.

در ادامه سرپرست فرمانداری شهرستان بندرماهشهر آماری در خصوص ولادت،فوت،ازدواج و طلاق شهرستان ارائه داد و گفت: آمار ولادت در سال 1398 در بندرماهشهر، 3 هزار و 766 مورد بوده است و در سال 1399 تا پایان دی ماه، 2 هزار و 924 مورد ولادت به ثبت رسیده و نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ولادت داشته ایم که این موضوع باید ریشه یابی شود. 

شهاب صدیقی افزود: خوشبختانه آمار ازدواج در شهرستان بندرماهشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش و در مقابل آمار طلاق نیز کاهش پیدا کرده است.

سید احمد محفوظیان دبیر شورای فرهنگ عمومی بندرماهشهر نیز بر اجرایی شدن مصوبات جلسه قبل اشاره و موضوع جلسه را قرائت کرد.

در ادامه سید رضا مرویان حسینی، مشاور مسئولیت اجتماعی صنایع پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس شرح کاملی از اجرای طرح بزرگ تحکیم و تعالی بنیان خانواده شامل وسعت جغرافیایی طرح، تعداد افراد متخصص، کانون ها و مراکز برگزار کننده، تجهیزات در نظر گرفته شده برای طرح، تعداد کلاس ها و حاضرین بیان کرد.

 در پایان نیز اعضاء شورا نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه اعلام کردند.

۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید