اخبار

نماینده مردم شهرستان اندیمشک در مجلس شورای اسلامی:

برای توسعه کشور راهی جز توجه به حوزه فرهنگ و هنر نداریم

برای توسعه کشور راهی جز توجه به حوزه فرهنگ و هنر نداریم
نماینده مردم شهرستان اندیمشک در مجلس شورای اسلامی گفت: در عمل باید فرهنگ و هنر اولویت اول دولتمردان باشد چرا که مسیر توسعه و پیشرفت کشور جز از طریق فرهنگ و هنر راه دیگری ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، فریدون حسنوند در نخستین گردهمایی ادارت کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه هفت کشور که به میزبانی استان خوزستان در سدکرخه برگزار شد، اظهار کرد: تا کنون از سوی مسئولان کمتر به مسائل روزمره حوزه هنر و اتفاقات مختلف فرهنگی در کشور توجه شده است.

وی با بیان اینکه جایگاه هنر بسیار بالاست افزود: فرهنگ و هنر بستر توسعه جامعه هستند اما هیچگاه آنگونه که باید به این مقوله اهمیت داده نشده است.

حسنوند تصریح کرد: وعده ها و قول های داده شده در حوزه فرهنگ و هنر با عمل بسیار فاصله دارد و در حالی که باید فرهنگ و هنر اولویت اول کشور باشد اما در عمل اینگونه نیست.

وی خاطر نشان کرد: در عمل باید فرهنگ و هنر اولویت اول دولتمردان باشد چرا که مسیر توسعه و پیشرفت کشور جز از طریق فرهنگ و هنر راه دیگری ندارد.

نماینده مردم شهرستان اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات بسیاری که امروز داریم به دلیل این است که برای توسعه فرهنگ و هنر به خوبی تلاش نشده، ادامه داد: اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری دقت کنیم خواهیم دید که تمام سخنان ایشان در این حوزه است در حالی که تا کنون این حوزه اولویت اول مسئولان کشور نبوده است.

وی اضافه کرد: ما باید عزم خود را جزم کنیم و فرهنگ و هنر و مسائل فرهنگی را در کشور به معنای واقعی گسترش دهیم و در این جلسات منطقه ای و سراسری برای اینکه تمام کشور اولویت خود را فرهنگ بداند و در مسیر توسعه کشور از ابزار فرهنگ بیشتر استفاده شود باید هم اندیشی کنیم.

حسنوند خاطر نشان کرد: توسعه فرهنگ زمینه ساز توسعه سایر بخش ها است و اگر فرهنگ در شهرستان ها توسعه یابد مسائل اقتصادی هم رشد می کند و فرهنگ سرمایه گذاری نیز اصلاح می شود.

وی با تاکید بر ضرورت استمرار مطالبه گری از سوی اهالی فرهنگ و هنر در این مسیر گفت: موانعی وجود دارد که باید با اتحاد و انسجام این موانع را رفع و از ابزار فرهنگ به درستی استفاده شود.

۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۱۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید