اخبار

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

فضای مجازی فرصتی برای توسعه فعالیت های حوزه فرهنگ و هنر است

فضای مجازی فرصتی برای توسعه فعالیت های حوزه فرهنگ و هنر است
مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضرورت استفاده بیشتر از فضای مجازی در شرایط کرونایی گفت: استفاده از فضای مجازی در توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری ظرفیتی است که باید به نحو صحیح و اصولی از آن بهره برد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، علی غیاثی ندوشن در نخستین گردهمایی ادارت کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه هفت کشور که به میزبانی استان خوزستان در سدکرخه برگزار شد، اظهار کرد: در چند ماه باقیمانده عمر دولت دوازدهم، برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با جدیت پیگیری می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در کشور یکی از اولویت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، افزود: بخشی از این طرح ها ۷۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که باید پیش از پایان دولت به نتیجه برسند.

غیاثی ندوشن در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به شرایط شیوع بیماری کووید 19 افزود: در شرایطی که به دلیل شیوع کرونا بعضی از فعالیت‌های فرهنگی متوقف شده باید از سایر ظرفیت‌ها برای تحقق اهداف این‌ وزارتخانه استفاده شود.

وی با بیان اینکه استفاده از فضای مجازی در این شرایط مورد تاکید است، خاطر نشان کرد: استفاده از فضای مجازی در توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری ظرفیتی است که باید به نحو صحیح و اصولی از آن بهره برد.

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین بر ضرورت آموزش های کاربردی تاکید کرد و گفت: در بخش هایی که چالش و ضعف داریم باید آموزش های کاربردی ارائه شود.

وی در ادامه توجه بیشتر به موسسات فرهنگی و هنری را ضروری دانست و افزود: موسسات فرهنگی و هنری نقش بسزایی در توسعه فرهنگ و هنر دارند و در این راستا باید از تجربه فعالان باسابقه و با تجربه بهره گرفته شود.

غیاثی ندوشن همچنین با اشاره به ضرورت ارتباط بیشتر و مستمر هنرمندان تصریح کرد: ارتباط با هنرمندان باید تقویت شود زیرا در سایه این ارتباط سازنده، مشارکت حداکثری در برنامه‌های فرهنگی خواهیم داشت.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری گردهمایی مناطق، بیان کرد: باید ببینیم چگونه شبکه ارتباطی مناسب بین مناطق راه اندازی کنیم و در واقع بدانیم فلسفه تقسیم بندی مناطق چیست.

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه باید الگویی تحت عنوان شیوه نامه و آیین نامه داخلی مناطق تهیه شود، ادامه داد: این الگو می تواند به عنوان پایلوت در منطقه هفت تهیه شود و به این صورت با مناطق دیگر تبادل اطلاعات صورت گیرد.

وی با اشاره به نقاط قوت راه اندازی منطقه هفت و گردهمایی مدیران این مناطق اضافه کرد: نقاط مشترک فرهنگی استان‌های منطقه هفت کشور باید تقویت و در راستای توسعه اهداف فرهنگی و هنری کشور مورد استفاده قرار گیرند.

۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید