اخبار

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

جایگاه استان خوزستان در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و هنری ممتاز است

جایگاه استان خوزستان در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و هنری ممتاز است
مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگرچه شرایط موجود کشور و شیوع بیماری کرونا محدودیت‌های بسیاری در بخش‌های مختلف ایجاد کرد اما در حوزه فرهنگ و هنر به ویژه در استان خوزستان فعالیت‌های بسیار خوبی انجام شد و جایگاه استان خوزستان در این حوزه در سطح کشور ممتاز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، علی غیاثی ندوشن صبح امروز شنبه یکم بهمن ماه در نخستین برنامه ورود خود به خوزستان و در نشست هم‌اندیشی که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند و معاونان و روسای ستادی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد، اظهار کرد:با وجود همه مشکلات، فشارها و تهدیدهایی همچون سیل، گرد و خاک و دیگر مشکلات اما باز هم می‌توان شادابی و نشاط درونی را در مردم استان خوزستان مشاهده کرد.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه دهه فجر، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای جنگ تحمیلی، افزود: مردم خوزستان در روزهای جنگ تحمیلی با وجود همه سختی‌ها و مشکلاتی که برای آنان به وجود آمده بود با همین روحیه شاداب و صمیمیت و همدلی خود توانستند بر مشکلات فائق آیند و انشاءالله مشکلات امروز این استان نیز به لطف و یاری خداوند مرتفع شود.

غیاثی همچنین با تشکر از زحمات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و معاونان وی استان خوزستان را از استان‌های برتر در حوزه فرهنگ و هنر کشور معرفی و تصریح کرد: صفا، صمیمت و همدلی که در استان شاهد هستیم در استان‌های دیگر کمتر دیده شده که خود در پیشبرد و پیشرفت کارها و فعالیت‌ها تاثیرگذار بوده است.

وی با اشاره به رشد فعالیت‌های فرهنگی و هنری در خوزستان گفت: در این استان به ویژه در حوزه‌های عمرانی و بخش‌های مختلف پروژه‌های عمرانی شاهد پیشرفت بسیار خوبی هستیم .

مدیرکل هماهنگي امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: به رغم محدودیت‌های اعتباری که در کل کشور وجود دارد در خوزستان برنامه‌های فرهنگی هنری و همچنین پروژه‌های عمرانی به نحو مطلوبی پیشرفت دارد که این موضوع ناشی از پیگیری مجموعه فرهنگ و هنر این استان و حمایت مسئولان استانی است.

وی تصریح کرد: اگرچه شرایط موجود کشور و شیوع بیماری کرونا محدودیت‌های بسیاری در بخش‌های مختلف ایجاد کرد اما در حوزه فرهنگ و هنر به ویژه در استان خوزستان فعالیت‌های بسیار خوبی صورت گرفته و جایگاه این استان در این حوزه در سطح کشور ممتاز است.

غیاثی در ادامه سخنان خود به طرح راه‌اندازی گذرهای فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه‌اندازی کسب‌ و کارهای فرهنگی و هنری در قالب طرح «گذر فرهنگی و هنری» حمایت و تسهیلاتی برای راه‌اندازی این گذرها اختصاص داده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اعتبارات و تسهیلات خوبی برای گذرهای فرهنگ و هنر در حال پرداخت است پیشنهاد می شود در راستای اجرای طرح‌ها و پروژه‌هایی در این حوزه در کلانشهر اهواز اقدام شود.

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تلاش مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جذب اعتبارات مناسب، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در شرایط کرونایی حوزه فرهنگ و هنر نیز در کنار دیگر مشاغل از آسیب‌های کرونا مصون نماند، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شخصا در این خصوص پیگیر بودند و اعتبارات خوبی در این راستا مصوب شده است که باید با تلاش مدیران استانی این اعتبارات جذب شوند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به «هنر کارت» صندوق اعتباری هنر اشاره کرد و بیان داشت: بحث «هنرکارت» از جمله پروژه‌هایی بود که طی سال‌های گذشته مطرح و در این دوره تلاش شد تا با برنامه‌ریزی بیشتر، شبکه مالی و اعتباری را در راستای حمایت هر چه بیشتر از هنرمندان راه اندازی و شرایط اجرایی شدن پروژه فراهم شود.

غیاثی ادامه داد: راه‌اندازی هنرکارت براساس دو هدف مهم شکل گرفت که اولین آن مبتنی بر درخواست هنرمندان برای داشتن یک کارت شناسایی معتبر در جهت شناسایی حقوقی و اداری آن‌ها بود و هدف دوم راه‌اندازی پروژه هنرکارت تسهیل در امور ارائه خدمات صندوق اعتباری هنر به اعضا است.

وی خاطر نشان کرد: با هماهنگی انجام شده مقرر شده است هنر کارت از طریق اداره کل پست بین ادارت کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها توزیع و از این طریق در اختیار اعضاء صندوق هنر قرار گیرد.

گفتنی است؛ در این نشست معاونان و روسای ستادی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به بیان مشکلات و دغدغه‌های خود در بخش‌های مختلف حوزه فرهنگ و هنر پرداختند.

۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید