اخبار

تقدیر از کتابداران و کارمندان اداره کتابخانه های عمومی گتوند در هفته کتاب و کتابخوانی

تقدیر از کتابداران و کارمندان اداره کتابخانه های عمومی گتوند در هفته کتاب و کتابخوانی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند به همراه کارکنان این اداره با حضور در اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان از کتابداران و کارمندان این مجموعه تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند ضمن گرامیداشت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی و اهمیت کتاب و کتابخوانی از منظر قرآن گفت: اهمیت کتاب و کتابخوانی و عظمت و شرافت کتاب در اسلام تا حدی است که خداوند متعال به قلم و به آنچه می‌نویسد، قسم یاد می‌کند.

حمید بهداروندی شغل کتابدار را یکی از رسالت های بشری دانست و افزود: یکی از رسالت های بزرگ انبیای الهی تعلیم کتاب و در اختیار قرار دادن کتاب برای مردم است که کتابداران نمونه بارزی از ترویج دهنده فرهنگ کتاب و کتابخوانی و اشاعه آن هستند.

وی اضافه کرد: رسالت کتابداران هدایت انسان‌ها در مسیری است که خداوند متعال قرار داده و این رسالت همان رسالت پاک انبیاست و ما وظیفه داریم قدر این زحمت کشان را بدانیم.

بهداروندی ضمن تاکید بر افزایش و توسعه کتابخانه های عمومی به عنوان نمونه ای از دانشگاه های فرهنگی خاطرنشان کرد: کتابخانه ها مکانی مقدس جهت پرورش استعدادهای علمی و فرهنگی درکشور هستند که نیاز به حمایت بیشتر از سوی نهادهای متولی دارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند ادامه داد: خوشبختانه در شهرستان گتوند حرکت های خوبی در خصوص توسعه و ساخت کتابخانه های جدید انجام شده، اما باز هم کم است و نقاط مختلفی در شهرستان این تشنگی فرهنگی را احساس می کنند.

وی در پایان ضمن تشکر از همکاری شوراهای شهر و شهرداران در خصوص پرداخت نیم درصد به اداره کتابخانه ها، از مسئولان متولی و خیرین خواست حمایت خود را در تجهیز کتابخانه های جدیدی که ساخته شده بیشتر کنند و مثل همیشه کمک حال نهادهای فرهنگی باشند.

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۱۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

رمضان حسنی
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
5
0
0

باسلام تشکر از زحمات جناب آقای اکبری مدیر کتابخانه شهیدعلیجان امامی خداقوت انتقادی دارم اینکه متاسفانه کتاب وکتابخانی رو بنحوه خوب و مناسب درسطح مساجد و عموم ترویج نداده اید.. پیشنهاد ایجاد کافه کتاب خوانی در جاهای عمومی وشلوغ شهرستان ؛ مانند داروخانه ها و بیمارستانها و مکانهای گلزار شهداء بصورت ساعتی متمرکز و تشکیل کمیته های کتابخوانی میان فعالان کتابخوآنی و همچنین هزینه نمودن وجوایز دادن درسطح شهر و میان جوانان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید