اخبار

به منظور بررسی مشکلات عکاسی ها و مراکز چاپ شهرستان گتوند؛

نشست مشترک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره صمت برگزار شد

نشست مشترک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره صمت برگزار شد
نشست مشترک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره صمت با مراکز چاپ و عکاسی های شهرستان گتوند دوشنبه 19 آبان ماه در محل تالار اجتماعات قیصر امین پور این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی خوزستان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان گتوند گفت: بنا به ضرورت و با توجه به پیشنهاد این اداره،جلسه مشترک با اداره صمت به منظور بررسی مشکلات مراکز چاپ و عکاسی های شهرستان گتوند تشکیل شد.

حمید بهداروندی ضمن تقدیر از حضور و همراهی مراکز چاپ و عکاسی های شهرستان گتوند افزود: بی شک اگر تعامل بین اصناف نباشد و وظایف صنوف مشخص نشود امور مربوط به هرصنف دچار مشکل می شود.

وی اضافه کرد: به این موضوع که هر صنف کار تخصصی خودش را باید انجام دهد بیشتر باید توجه داشت و خوشبختانه در شهرستان گتوند صنوفی که کارهایشان به هم نزدیک است با هم تعامل نسبتاً خوبی دارند.

فرماندار گتوند در این نشست گفت: برکسی پوشیده نیست که همه در حال تلاش و مبارزه با ویروس کرونا و ریشه کنی آن هستیم،اما نیاز به تلاش،همراهی و مشارکت مردم نیز هست.

عبدالرضا احسانی نیا تجمعات مراسمات عزا و عروسی و استفاده نکردن از ماسک را عامل مهم پیشرفت این بیماری عنوان کرد و افزود: باید تلاش کرد از تجمعات اینچنینی جلوگیری کرد و این امر مستلزم همکاری مراکز چاپ و عکاسی هایی که بعضاً تراکت مراسمات را چاپ می کنند است و عاجزانه درخواست دارم از دعوت کردن مردم در مراسمات و درج آن در پوسترها خودداری کنید.

رئیس اداره صمت شهرستان گتوند نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از تشکیل اینگونه جلسات اظهار کرد: تشکیل این چنین جلسات مشترک با ادارات می تواند عمده ای از مشکلات برخی صنوف را با یکدیگر برطرف کند و ما سعی می کنیم صنوف مختلف را ساماندهی کرده و برای مشاغلی که جزء هیچ صنفی نیستند چاره ای بیندیشیم و اتحادیه ای تشکیل و یا با دیگر اتحادیه ها ادغام کنیم.

صادق راشدی ادامه داد: صنف عکاسان با به وجود آمدن شرایط دیجیتالی و خدمات الکترونیکی دچار رکود درآمدزایی از جهت مراجعات مشتریان شد و مراجعات کمتری نسبت به سال های گذشته داشته اند و ما باید به عنوان متولی با مشارکت اداره فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند فکری به حال عکاسان و تداخل شغلی با مراکز چاپ کنیم که هر دو صنف دچار ضرر و زیان نشوند.

گفتنی است، در این جلسه برخی از مراکز چاپ و مدیران عکاسی به نقطه نظرات خود پرداختند و مقرر شد در جلسات بعدی مصوبات تعامل گرانه ای به تصویب برسد.

۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید