اخبار

خبرنگاران، الگو و نقش‌آفرین در ساختارسازی و مهندسی فرهنگی هستند

خبرنگاران، الگو و نقش‌آفرین در ساختارسازی و مهندسی فرهنگی هستند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان گفت: خبرنگاران، الگو و نقش‌آفرین در ساختارسازی و مهندسی فرهنگی هستند و می توانند با بهره مندی از ظرفیت های بومی، در ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه موثر باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،مسعود میرزاپور در آیین تجلیل از فعالان خبری، رسانه ای و مطبوعاتی هندیجان که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت: نقش خبرنگاران و رسانه‌ها در انعکاس دقیق و بموقع اخبار، نقشی غیر قابل انکار بوده و خبرنگار به عنوان عاملی پراهمیت و بسترساز در روند ارائه اطلاعات و آگاهی بخشی انکارناپذیر قلمداد می شود.

وی افزود: خبرنگاران، الگو و نقش‌آفرین در ساختارسازی و مهندسی فرهنگی هستند و می توانند با بهره مندی از ظرفیت های بومی، در ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه موثر باشند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی هندیحان ضمن گرامیداشت ۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی، روز خبرنگار را به همه فعالان خبری و جامعه رسانه ای کشور بویژه اصحاب رسانه در شهرستان هندیجان تبریک گفت و فعالان این حوزه را به همدلی با مردم، هم افزایی با مسئولان در توسعه همه جانبه، رعایت تعهد و تقوای خبری، تزریق آرامش، مخابره ی اخبار امیدبخش و دوری از ایجاد التهاب و تشویش در جامعه دعوت کرد.

میرزاپور از زحمات همه خبرنگاران در دوران شیوع ویروس کرونا که با انعکاس فداکاری های کادر درمانی و به مخاطره انداختن خویش،خوش درخشیدند تشکر کرد و آنان را سربازان و پیشاهنگان میدان آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در مسیر خدمت رسانی به ایران و ایرانی دانست.

فرماندار هندیجان نیز در این مراسم اظهار داشت: خبرنگاران هندیجان راه نورانی شهدای خبرنگار را در پیش بگیرند و در رساندن اخبار صحیح به دست مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکنند، چراکه اقداماتشان در سطح شهرستان قطعاً به امر توسعه هندیجان کمک خواهد کرد.

علی بویری بیان کرد: گردش آزاد اطلاعات و نقد و نقادی سازنده پدیده ای در مسیر توسعه شهرستان و رسیدن به اهداف مطلوب برای مسئولان است که به عهده رسانه ها و خبرنگاران است.

وی افزود: قشر خبرنگار در مسائل صنفی دارای مشکلات رفاهی و معیشتی هستند که می توان کمیته ای برای پیگیری این موارد تشکیل داد.

فرماندار هندیجان ادامه داد: مشکلات هندیجان از سال ها قبل انباشته شده و این شهر از لحاظ کمبود امکانات و اعتبارات در وضع خوبی نیست. ما در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید