اخبار

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی:

شهید عرصه سلامت برگ زرین دیگری از فداکاری،ایثار و ازخودگذشتگی است

شهید عرصه سلامت برگ زرین دیگری از فداکاری،ایثار و ازخودگذشتگی است
نماینده مردم اهواز، کارون، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شهید عرصه سلامت، برگ زرین دیگری از فداکاری،ایثار و ازخودگذشتی است که در این انقلاب اضافه شد که نشان دهد کادر درمانی معتقد،دلسوز و امین هستند و سلامتی مردم برای آنها مهم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مجتبی یوسفی پنج شنبه  شب (26 تیرماه) در آیین تقدیر از برگزیدگان نخستین جشنواره استانی شعر «منادیان سلامت» ضمن تشکر از مجموعه ارشاد،شاعران و انجمن شعر اهواز گفت: شعر آرامش بخش و لطافت بخش است و در بعضی شرایط قسمت سخت وقایع را به شیرینی تبدیل می کند که در تداوم،دیده شدن و شنیده شدن آن رویداد تاثیر دارد.

وی افزود: در این عرصه سخت و طاقت فرسا با این ویروس منحوسی که بوجود آمد و کل دنیا را دربرگرفت،ما خیلی از هموطنانمان را در این مسیر از دست دادیم و قشری بعنوان حافظان سلامت و کادر درمانی نزدیک به 5 ماه شبانه روز در حال تلاش هستند و برای نجات مردم جانشان را بر کف دستشان می گیرند،که جای تقدیر دارد.

یوسفی با تشکر از اصحاب رسانه،فرهنگ و هنر و شاعران،بیان کرد: به عنوان یک شهروند نه نماینده مردم در مجلس، قدرشناس این حسن نیت شما هستم که کمک کردید که رشادت کسانی که در عرصه سلامت در حال فعالیت هستند به مردم شناسانده شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در بحث کرونا ما دو بخش را دیدیم، یکی رشادت های کادر درمان و دیگر همدلی و همراهی مومنانه مردم که زحمت اصحاب رسانه و خبرنگاران بود که جا دارد از آنها تقدیر و تشکر کنم.

آثار منتخب جشنواره در قالب یک کتاب گردآوری شده است

دبیر جشنواره استانی شعر «منادیان سلامت» گفت: آثار منتخب جشنواره در قالب یک کتاب برای دسترسی علاقه‌مندان به حوزه شعر گردآوری شده و از فردا در معرض دید عموم قرار می گیرد و علاقه مندان می توانند اشعار شعرای خوزستانی را در حوزه سلامت در این کتاب مطالعه کنند.

حسین علی پور افزود: قریب به 101 اثر در حوزه سلامت و کادر درمانی کشور طی دو ماه از شاعران خوزستانی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی ادامه داد: از این تعداد ۵۲ اثر در بخش آزاد و ۴۹ اثر در بخش کلاسیک شرکت داده شدند که عمده این ‌آثار از شهرهای اهواز، اندیمشک، شوش، شوشتر، گتوند، بندر امام خمینی(ره) بوده است.

علی پور استقبال از این ‌جشنواره را خوب عنوان کرد و گفت: آثار جشنواره از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار داشتند.

همچنین در پایان جشنواره کتاب آثار منتخب جشنواره با حضور سخنگو دانشگاه علوم‌پزشکی خوزستان رونمایی شد.

۲۷ تیر ۱۳۹۹ ۰۰:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید