اخبار

با معرفی برگزیدگان؛

جشنواره شعر «منادیان سلامت» به کار خود پایان داد

جشنواره شعر «منادیان سلامت» به کار خود پایان داد
جشنواره استانی شعر «منادیان سلامت» طی مراسمی با معرفی برگزیدگان خود در اهواز به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در این مراسم که پنجشنبه شب (۲۶ تیرماه) در تالار اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد، محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی،علی احسان‌پور عضو هیات علمی و معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز،برگزیدگان و داوران جشنواره حضور داشتند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این مراسم گفت: این اداره‌کل با پشتیبانی هنرمندان، قریب به 1200 برنامه در تمامی شهرستان ها در حوزه های شعر،تئاتر،موسیقی،فیلم و عکس،هنرهای تجسمی،فعالیت های قرآنی و کانون های مساجد با موضوع کرونا و موضوعات دیگر برگزار کرده و هم اکنون جشنواره استندآپ کمدی به صورت بین المللی با موضوع کرونا و سلامت در اهواز در حال برگزاری است.

محمد جوروند افزود: حوزه فرهنگ و هنر منطقه جغرافیایی خود را عوض کرده و وارد حوزه مجازی با مخاطبان گسترده شده و اگر برنامه ای در گذشته با 300 مخاطب برگزار می شد، در شرایط کنونی به دلیل مجازی بودن برنامه ها، با 5 هزار مخاطب جشنواره ای را برگزار می کنیم.

وی با اشاره به جشنواره منادیان سلامت، ادامه داد: در حوزه سلامت،شاعران ما در استان خوزستان بویژه انجمن شعر که زحمت و دبیری آن به عهده حسین علی پور است در این جشنواره حضور پیدا کردند که جا دارد از تمامی داوران پیشکسوت و کسانی که با این دوستان همکاری داشتند،تشکر کنم.

جوروند اضافه کرد: اتفاق خوبی رقم خورد و ما در کنار کادر درمان توانستیم در بخش روحیه افزایی و ایجاد روحیه نشاط و از سوی دیگر در بازدارندگی،حمایت و مساعدت مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی تاثیرگذار باشیم.

رسانه جدید

معرفی برگزیدگان جشنواره

هیات داوران قاسم آهنین جان، حبیب پیام، فردین کوراوند، هادی سلیمانی، محدثه الماسی و حسین علی‌پور در دو مرحله آثار را گزینش و ارزشگذاری کردند و از میان آثار نهایی هشت اثر را به عنوان برگزیده معرفی و شایسته دریافت تندیس و لوح جشنواره دانستند.

در بخش کلاسیک جشنواره، زینب چراغی، علی زارعی رضایی و صدیقه صنیعی به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند و مرتضی بادپروا بعنوان شایسته تقدیر این بخش شناخته شد.

در بخش نو سروده‌های جشنواره، لیلا دیناروند،لیلا سپهری و اسفندیار زیلایی به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند و شهرام فروغی مهر بعنوان شایسته تقدیر این بخش معرفی شد.

همچنین در بخش پایانی جشنواره از شاعر پیشکسوت حجت الله جانبی که سال ها در کسوت پزشکی خدمت کرده است، به عنوان نماینده شاعران خوزستان در کادر درمانی و بهداشتی تقدیر شد. حجت الله جانبی از اعضای پیشکسوت انجمن شعر اهواز است.

گفتنی است، آیین اختتامیه جشنواره به صورت زنده در فضای مجازی برای شاعران و علاقمندان به شعر پخش شد.

لازم به ذکر است،جشنواره استانی شعر «منادیان سلامت» به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و انجمن شعر اهواز با هدف پاسداشت از جان گذشتگی‌های کادر سلامت،قدردانی از زحمات مجاهدانه جامعه درمانی کشور و به تصویر کشیدن این زحمات برگزار شد.

۲۶ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید