اخبار

درخشش گروه تئاتر ماتریوشکا و بازیگران تئاتر خوزستان در دومین جشنواره ملی سینمایش

درخشش گروه تئاتر ماتریوشکا و بازیگران تئاتر خوزستان در دومین جشنواره ملی سینمایش
گروه تئاتر ماتریوشکا از شهرستان امیدیه در بخش های کارگردانی و بازیگری تئاتر دومین جشنواره ملی سینمایش خوش درخشید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، دومین جشنواره ملی سینمایش از مجموع 867 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره و با آرای هیئت داوران و اعلام برگزیدگان در بخش های شش گانه به کار خود پایان داد.

در بخش تئاتر و از مجموع 174 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره کار داوری آثار نمایشی توسط رضا فیاضی،خسرو احمدی، رویا بختیاری و محمدرضا خردمند انجام گرفت که گروه تئاتر ماتریوشکا شهرستان امیدیه با دو نمایش «ماهک» و «پیش از ناشتایی» موفق به کسب جوایزی شد.

در بخش کارگردانی این جشنواره، غزل بویری برای نمایش های «ماهک» و «پیش از ناشتایی» کاری از گروه تئاتر ماتریوشکا از شهرستان امیدیه استان خوزستان توانست رتبه دوم را کسب کند و لوح تقدیر و جایزه نقدی به او اهدا شد.

در بخش بازیگری، رتبه دوم این بخش به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی به خدیجه مویسات بازیگر نمایش «پیش از ناشتایی» تعلق گرفت.

در بخش استعدادیابی بازیگری و از مجموع 99 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره و یازده نفر برگزیدگان این بخش، پنج بازیگر از تئاتر استان خوزستان حضور داشتند.

تارا داوودی از شهرستان اهواز،الناز قانعی نیا از شهرستان دزفول،حسین مرادی برزگرزاده از شهرستان دزفول،فاطمه لنده از شهرستان بندرماهشهر و مبینا محمدپور از شهرستان دزفول پنج برگزیده بخش استعدادیابی از استان خوزستان بودند که در این بخش به هر یک از برگزیدگان لوح تقدیر اهدا شد و بعد از بحران کرونا برای برگزیدگان ورک شاپ بازیگری به همت ستاد جشنواره در تهران برگزار می شود.

گفتنی است،«دومین جشنواره ملی سینمایش» به دبیری میترا تقی نژاد و حمایت مهدی کوشکی در بهار سال جاری برگزار شد.

۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید