اخبار

پیام تسلیت معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان درپی درگذشت حبیب نقاش

پیام تسلیت معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان درپی درگذشت حبیب نقاش
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان درپی درگذشت حبیب نقاش، مسن‎ترین نقاش منطقه و چهره‎ ماندگار دزفول،پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،در متن این پیام آمده است،

انا لله و انا الیه راجعون

هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق

با اندوه فراوان غم سنگین مرگ استاد حبیب نقاش را به جامعه هنری تسلیت می گویم. بی شک این هنرمند نقاش با شیوه منحصر بفرد خود آثاری بدیع آفرید و به جد می توان او را روایتگر سنت ها و فرهنگ بومی دانست. پیشکسوتی فروتن که قطعاً باید او را در زمره‌ بزرگان هنر ایران زمین گنجاند. ذوق لطیف و دل آکنده از مهر و پاکی ایشان، روایت‌گر تاریخ شفاهی و ارزشمند مردمان سرزمینش بود و آثارش همواره پیوندهایی دلنشین و خاطره انگیز با روح و جان مردمان داشت. نام استاد حبیب نقاش با آثار برجسته و خلاقانه او همواره ماندگار است. او چندین دهه فعالیت مستمر و جدی در هنر نقاشی و شمایل نگاری ایران داشت که حاصل عمر پربرکت ایشان تقویت ذوق زیبایی شناسانه مردم هنرپرور دزفول و جامعه هنری ایران است.فقدان این هنرمند گرانقدر را به خانواده اش، جامعه هنری و هنردوستان تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان ارجمندشان صبر و شکیبایی طلب دارم.

ناصر آریایی نیا

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

گفتنی است،استاد حبیب نقاش پنجشنبه شب (۱۹ تیر) به دلیل کهولت سن و سکته مغزی در بیمارستان بستری و صبح جمعه (۲۰ تیر) دارفانی را وداع گفت.

این استاد برجسته که متولد ۱۳۱۱ در شهرستان دزفول و مسنترین نقاش منطقه و چهره ماندگار دزفول بود، یکی از آخرین بازماندگان نقاشی سنتی قهوهخانه‌ای و عاشورایی و نیز نقاشی پشت شیشه در کشور محسوب می‌شد و این هنر ارزشمند را از پدر و اجدادش آموخته بود.

 

۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید