اخبار

نشست مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با هیأت مدیره جدید خانه مطبوعات و رسانه های استان

نشست مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با هیأت مدیره جدید خانه مطبوعات و رسانه های استان
مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با منتخبین جدید هیأت مدیره خانه مطبوعات و رسانه های استان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، "محمد جوروند" در این نشست که در تالار اجتماعات این اداره کل برگزار شد،گفت: برای اعضایی که در دوره گذشته مسئولیت خدمت رسانی به رسانه‌ها را بر عهده داشتند آرزوی سلامتی، سربلندی و موفقیت دارم.

 وی ضمن تبریک به منتخبین جدید خانه مطبوعات،افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سلامت انتخابات برگزار شده در تاریخ ۲۷ خرداد سال جاری را تائید و ترکیب جدید هیأت مدیره را که متشکل از افراد، اقوام مختلف و دو بانوی رسانه ای است را نشان از رای هوشمندانه جامعه رسانه‌ای استان خوزستان می داند.

جوروند ادامه داد: پیشکسوتان و نیروهای قدیمی و ارزشی رسانه که وارد صحنه انتخابات می شوند، نباید با برخی هجمه ها موجبات دلزدگی و خدای ناکرده هتک حرمت آنان فراهم گردد، زیرا این افراد سرمایه های رسانه هستند. 

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در ادامه تائید پروانه متقاضیان نشریات را منوط به تائید دوجانبه از سوی اداره ارشاد و خانه مطبوعات دانست و اضافه کرد: از این پس در پروسه تائید پروانه‌های متقاضیان نشریات حتماً باید نظر خانه مطبوعات علاوه بر تائید ارشاد اخذ شود.

جوروند بر عضو گیری خانه مطبوعات در طول دوره تاکید کرد و افزود: تلاش شود عضوگیری در خانه مطبوعات به صورت مستمر و در طول دوره انجام گیرد و به روزهای پایانی و منتهی به انتخابات موکول نشود.

مرتضی جمشیدی، معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان نیز گفت: انتخابات خانه مطبوعات با مشارکت ۸۲ درصد از اعضا به بهترین شکل به صورت همزمان با مراکز سایراستان ها با موافقت هیئت مدیره وقت و معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

رئیس هیأت مدیره خانه مطبوعات و رسانه های استان خوزستان نیز در این نشست گفت: خانه مطبوعات خوزستان از سال ۷۷ که اولین خانه را با برخی بزرگان راه اندازی کرد تاکنون همیشه محل بحث و تبادل نظر بوده و هدف اصلی از تشکیل این نهاد صنفی مرتفع کردن مشکلات صنف رسانه است.

 غلامرضا فروغی نیا ادامه داد: مطبوعات مکتوب روز به روز بر مشکلاتشان افزوده می شود، از این رو مسائل را باید به صورت تخصصی حل و به صورت صنفی دنبال کنیم تا مقرون به صرفه ترین رسانه گردانی را داشته باشیم.

 وی افزود: اگر اقتصاد رسانه دچار مشکل شود رسانه با مشکل مواجه می شود و وقتی رسانه نباشد، خبرنگاری نخواهد بود و این کشتی مسافران خود را به سرمنزل مقصود نخواهد برد.

۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید