اخبار

پیام تبریک رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان به مناسبت روز ملی خلیج فارس

پیام تبریک رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان به مناسبت روز ملی خلیج فارس
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان در پیامی ۱۰ اردیبهشت ماه، روز ملی خلیج فارس را به مردم بزرگ ایران و خطه جنوب بویژه مردم شریف و غیور هندیجان، تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در متن پیام مسعود میرزاپور آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دهم اردیبهشت ماه،‌ در تقویم ملی و تاریخ ایران روز بسیار مهمی است. روزی که بیانگر و یادآور دلیری، ازخودگذشتگی و جان نثاری های ملت سرافراز ایران در برابر اشغال‌گران متجاوز پرتغالی پس از ۱۱۷ سال تسلط بر سواحل جنوبی کشور در پی رشادت‌های لشکریان ایران به رهبری امام قلی‌خان از سرداران صفوی می باشد.

اما این روز در سال‌های اخیر شرایط دیگری پیدا کرده است. وجه اهمیت تاریخی این روز تحت شعاع تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی و دولت قرار گرفته است. تصمیمی که ۱۰ اردیبهشت را به روز ملی خلیج فارس بدل کرده است.

خلیج همیشه فارس، سومین خلیج بزرگ جهان است که به خاطر موقعیت استراتژیکی و جغرافیایی اش در طول تاریخ همواره نامش بر سر زبان‌ها بوده است و مردمان جهان آن را با نام خلیج فارس یا دریای پارس می شناسند.

در سال های اخیر همگان شاهد بودیم که چشم طمع و دست قدرت ابرقدرتهای جهانخوار بر این گوهر بی مثال سایه گستر شده، قصد استثمار و استحصال مادی و معنوی اش را داشته، به بهانه های مختلف قصد توطئه و آشوب در این سامان را دارد. اما مردمان شجاع و غیرتمند ایران، همچنان پای تمامیت ارضی و استقلال خود مانده، خون های پاک زیادی را در این میان هزینه کرده است.

نام هندیجان قهرمان، همچنان گره خورده با نام بلند خلیج فارس است و در راه صیانت از این آبهای نیلگون،ده ها شهید سرافراز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

اداره فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی شهرستان هندیجان نیز به منظور حفظ و اشاعه فرهنگ ایثار، گرامیداشت خون شهیدان این راه و قدردانی از مدافعان‌ آن خط و خطه، همه ساله اقدام‌ به برگزاری برنامه ای تحت عنوان کنگره فرهنگی هنری خلیج فارس نموده تا شاید از این رهگذر، سهم کوچکی را در نگاهداشت و شکوه یاد و خاطره دلیران، زنان، مردان، سربازان، مدافعان و شهیدان گلگون کفن خلیج فارس از خود بر جای گذارد.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید