اخبار

دیدار سرپرست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش با امام جمعه این شهرستان

دیدار سرپرست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش با امام جمعه این شهرستان
سرپرست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش و هیئت همراه با آیت الله سید محمد امام، امام جمعه ی این شهرستان دیدار و در زمینه ی فعالیت های مجازی این اداره در ایام شیوع ویروس کرونا گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، سرپرست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش گفت: نخستین اداره ای که در سطح استان خوزستان فعالیت مجازی خود را برای مبارزه با ویروس منحوس کرونا و ماندن در خانه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارسال کرد، اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش بود که در این راستا با رایزنی، هم فکری و ارائه ی طرح و ایده به مسئولان انجمن های تحت پوش خود خوشبختانه تاکنون این طرح با موفقیت انجام شده است.

رضا ذاکری افزود: انجمن های نویسندگان،فیلم و عکس، موسیقی،خوشنویسان،شعر فارسی و روزنامه نگاران و همچنین امور مساجد،گروه تئاتر اندیشه و گروه تئاتر جنت الحسین وابسته به انجمن هنرهای نمایشی این اداره در این راستا آستین همت را بالا زده و علاوه بر گندزدایی، ضدعفونی، تولید و توزیع ماسک، مسابقاتی در راستای کار خود در فضای مجازی اطلاع رسانی کردند که عباس کرم الهی به عنوان مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی شوش نیوز کلیه ی اخبار مربوط به این فراخوان ها را برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و در فضای مجازی ارسال و منتشر کرد.

امام جمعه ی شهرستان شوش ضمن قدردانی از برنامه ها و اقدامات اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش ضمن بیان اهمیت کار فرهنگی و هنری در جامعه و با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب، آن را نوعی جهاد در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن دانست و گفت: برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در این بیانیه، همانگونه که به درستی اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزهای شیوع ویروس منحوس کرونا غافل نبوده و طرح ها و برنامه هایی را در فضای مجازی برای هنرمندان که قشری از جامعه هستند را پیاده و اجرا نموده است؛ وجود این همدلی و تعامل بین ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی،اوقاف و امور خیریه،سازمان تبلیغات اسلامی و معاونت فرهنگی و هنری سپاه پاسداران نیاز است. همانگونه که در این مدت ما شاهد این همدلی و وفاق بوده ایم.

آیت الله سید محمد امام در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های فرهنگی و هنری ویژه ی ماه مبارک رمضان اشاره و تصریح کرد: بدلیل شیوع ویروس منحوس کرونا همانگونه که اطلاع دارید در ماه مبارک رمضان همانند دو ماه گذشته مساجد تعطیل هستند، لذا باید مسابقات در بخش های مذهبی در فضای مجازی توسط امور مساجد اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش تدارک دیده شود و خبرنگاران هم این مسابقات و نتایج آن را منعکس کنند.

کریم ستاوی مسئول امور مساجد اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش در این نشست از برگزاری چهار مسابقه ی مجازی در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: مسابقات مهدویت شناسی،نهج البلاغه،تفسیر قرآن و اذان و نماز در ماه مبارک رمضان بین اعضای 70 کانون فرهنگی و هنری مساجد شهری و روستایی برگزار می شود و هر شرکت کننده با ارسال کلیپ می تواند ضمن اشاره به نام کانون، در این مسابقه شرکت کند.

عباس کرم الهی سرپرست انجمن روزنامه نگاران اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش با ارائه ی یک پیشنهاد در این نشست گفت: با همفکری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش پیشنهادی با رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان در میان گذاشته شد. مبنی بر اینکه در حال حاضر که نماز جمعه برگزار نمی شود، هر هفته حداقل به مدت پنج دقیقه روزهای جمعه، برنامه ای تحت عنوان «پیام روز جمعه» توسط امام جمعه برگزار شود و حاصل آن در برخی از پایگاه های خبری از جمله شوش نیوز منتشر شود و این برنامه تا قبل از شکست کرونا ادامه داشته باشد.

گفتنی است،امام جمعه ی شهرستان شوش این پیشنهاد را پذیرفت و در نتیجه این طرح از اولین جمعه ی ماه مبارک رمضان اجرا می شود.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۴۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید