اخبار

با محوریت رزمایش مواسات و کمک های مومنانه؛

نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی هندیجان در سال 1399 برگزار شد

نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی هندیجان در سال 1399 برگزار شد
نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی هندیجان در سال 1399 با محوریت رزمایش مواسات و کمک های مومنانه با رعایت اصول بهداشتی و تدابیر پیشگیرانه در خصوص شیوع ویروس کرونا در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان در ابتدای جلسه گفت: بسیار پسندیده است که با بهره مندی کامل از ماه شعبان،به پیشواز ماه مبارک رمضان رفته و بر اساس آموزه های دینی و سفارشات پیامبر(ص) و ائمه ی هدی سلام الله اجمعین، مواسات و همدلی با مستضعفان را در این ماه بی نظیر محقق کنیم.

مسعود میرزاپور از رئیس، نایب رئیس و اعضای شورای فرهنگ عمومی هندیجان در به بار نشستن مصوبات سال گذشته این شورا قدردانی کرد.

امام جمعه هندیجان به اهمیت فرهنگ و جایگاه شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و سپس به تشریح بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خجسته میلاد حضرت قائم(عج) در خصوص مواسات و کمک های مومنانه به خیل عظیم کارگران و نیازمندانی که بر اثر شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده و متحمل مشکلات فراوانی شده اند، پرداخت.

حجت الاسلام سید عبدالحمید حسینی با تقدیر از تدبیر حکیمانه مقام‌معظم رهبری در ارائه طرح نیکوی رزمایش مواسات و کمک های مومنانه در این شرایط حساس، خواستار برنامه ریزی مناسب و موثر جهت حضور حداکثری مسئولان ادارات،کارمندان و شهروندان فهیم و توانمند در اجرا و به ثمر رساندن این طرح خداپسندانه شد.

وی افزود: مواسات در دین مبین اسلام اهمیت خاصی دارد و یاری کردن برادران دینی و اهتمام به امور آنان مورد تاکید قرآن و عترت (ع) است.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: خداراشاکریم حس نوع دوستی و مواساتی که مدنظر دین مبین و شرع مقدس می باشد، در میان مردم ایران تبدیل به یک فرهنگ متعالی و ریشه دار گشته است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی هندیجان تصریح کرد: طرح مواسات و کمک مومنانه در سه مرحله قبل از ماه مبارک رمضان،در میانه ماه و مرحله سوم آن نیز برای عید سعید فطر در شهرستان انجام می شود و به همین منظور مقدمات کار، از چند روز گذشته آغاز شده است.

وی اتکاء اصلی این طرح را مردمی و محله محور عنوان کرد و اظهار داشت: از همه خیرین،بزرگان و ریش سفیدان طوایف،ادارات و نهادها، ائمه جماعات مساجد،گروه ها و هیات های جهادی و مذهبی شهرستان خواستاریم تا در این طرح خداپسندانه مشارکت فعال و موثر داشته باشند.

در این جلسه مصوب گردید فرمانداری هندیجان طی ابلاغیه‌ای از کلیه ادارات بخواهد تا با توجه به توان کارکنان خود،کمک های نقدی یا اقلام معیشتی اهدایی خود را تا ابتدای اردیبهشت 1399 به ناحیه مقاومت بسیج هندیجان تحویل داده و گزارش آماری و دقیق آن را به دفتر امام جمعه و فرمانداری ارائه نمایند.

این شورا همچنین به اتفاق آرای عمومی مصوب نمود ناحیه مقاومت بسیج هندیجان افرادی را جهت شناسایی اقشار و خانواده‌های آسیب دیده از جریان شیوع ویروس کرونا به کارگیری نماید تا آمار تفکیکی محله به محله را جهت خدمات دهی بهتر به آنان تنظیم و در اختیار دفتر امام جمعه قرار دهند.

همچنین مقرر شد،فرمانداری هندیجان طی ابلاغیه‌ای طرح حمایت معیشتی از سه‌چرخه داران،کارگران،دستفروشان خرد و باربران بازار را که در جریان شیوع ویروس کرونا امرار معاش خود را از دست داده‌ و بیکار شده اند را به صنف کالای خانگی و کارگران ساختمانی،جاشو ها،کارگران و باربران لنج ها و شناورهای صیادی_ تجاری بیکار شده را به اتحادیه لنجداران هندیجان و شهرداری نیز کارگران روزمزد خود را که احیاناً در ایام شیوع بیماری کرونا بیکار و خانه نشین شده اند را مورد حمایت معیشتی خود قرار داده و گزارش آماری دقیق آن را به دفتر امام جمعه ارسال کنند.

از دیگر مصوبات این جلسه می توان به برگزاری نشست با متنفذین و بزرگان طوایف با حضور امام جمعه و تعدادی از مسئولان به منظور تشویق و ترغیب آنها در مشارکت رزمایش مواسات و کمک های مومنانه اشاره کرد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید