اخبار

آغاز فعالیت قرارگاه مواسات و همدلی در شهرستان دزفول

آغاز فعالیت قرارگاه مواسات و همدلی در شهرستان دزفول
فعالیت قرارگاه مواسات و همدلی شهرستان دزفول در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، امام جمعه دزفول در این نشست در مصلای امام علی (ع) این شهرستان با تشریح وظایف قرارگاه مواسات و همدلی گفت: تلاش بر این است که تهدید کرونا با قرارگاه مواسات و همدلی به فرصت تبدیل شود.

حجت الاسلام سید محمد علی قاضی دزفولی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم برگزاری رزمایش مواسات و همدلی در ماه مبارک رمضان افزود: افرادی که تمکن مالی دارند فعالیت وسیعی را برای کمک به نیازمندان انجام دهند.

وی با بیان اینکه خداوند به برکت همدلی‌ها بارها بلای اصلی را از سر ملت‌ها برداشته است، اظهارداشت: قرار است مسئولیت قرارگاه مواسات و همدلی بر عهده ائمه جمعه باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول ساماندهی رویش‌ها و اقدامات جهادی طلاب،دانشجویان، بسیجیان و سایر اقشار جامعه را از وظایف قرارگاه مواسات و همدلی دانست و بیان کرد: این قرارگاه تمام نیازمندی‌ها در شرایط کرونا را باید احصا کند.

تجمیع توانمندی‌های مردم و هدایت آنها به سمت اقشار نیازمند،از وظایف قرارگاه مواسات است

حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه ملت ایران در مقابله با کرونا خوش درخشید، افزود: افرادی ممکن است با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در پی شیوع کرونا مشکل معیشتی پیدا کرده باشند؛لذا قرارگاه باید آنها را شناسایی و با کرامت به سراغ آنها برود.

وی تجمیع توانمندی‌های مردم و هدایت آنها به سمت اقشار نیازمند را از وظایف قرارگاه مواسات و همدلی دانست و گفت: موسسه‌های خیریه و گروه‌های جهادی باید برای توزیع مناسب خدمات و کمک‌های مردمی ساماندهی شوند.

امام جمعه دزفول با اشاره به راه اندازی کارگاه‌های مردمی تولید ماسک و مواد ضدعفونی و ورود طلاب به دفن جانباختگان کرونا در ایران،تصریح کرد: این اقدامات در کشورهای پیشرفته مشاهده نمی‌شوند.حتی در برخی کشورها از زندانیان برای دفن جانباختگان استفاده می‌شود.

حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به ایجاد رویش‌های فراوان در جریان شیوع کرونا در کشور بیان کرد: یکی از محورهای خدمات رسانی باید مساجد شوند و امام جماعت، امام محله شود.

وی با تقدیر از تلاش بانوان در مبارزه با کرونا افزود: خواهران در برخی بخش‌های خدمات رسانی به جامعه گوی سبقت را از برادران ربوده‌اند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول با بیان اینکه تمام امکانات مصلا و مراکز فرهنگی شهرستان آماده خدمات رسانی و مبارزه با کرونا هستند، گفت: امید است شهرستان دزفول در قرارگاه مواسات و همدلی نیز خوش بدرخشد.

وی ماه رمضان را ماه بندگی و خدمت به فقرا دانست و اظهار داشت: گاهی ممکن است در قرارگاه برای راضی کردن صاحبخانه فردی که بدلیل محدودیت کرونا توان تامین مخارج خود را ندارد، واسطه شویم.

پایبندی مردم دزفول به طرح فاصله گذاری اجتماعی/ تشکیل قرارگاه مواسات و همدلی در راستای ساماندهی خدمات برای مقابله با کرونا

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول نیز در این نشست با اشاره به بهبود آمار کرونا در این شهرستان گفت: پایبندی مردم دزفول به طرح فاصله گذاری اجتماعی جای قدردانی دارد.

امید بن عباس با اشاره به آغاز فعالیت اصناف کم خطر از روز شنبه 30 فروردین،افزود: آغاز فعالیت برخی صنوف، شلوغی برخی خیابان‌ها را به همراه داشت؛ لذا از مردم انتظار می‌رود موارد بهداشتی را رعایت کنند تا دوباره با افزایش آمار مبتلایان مواجه نشویم.

وی خواستار رعایت بیشتر موارد بهداشتی از سوی مردم شد و ادامه داد: همچنان در مرحله کنترل بیماری هستیم لذا شرایط شکننده است و احتمال افزایش انفجاری آمار وجود دارد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول اظهار داشت: آمار کرونا در برخی شهرستان‌ها نظیر رامشیر و هفتگل که تا چندی پیش مورد مبتلا نداشتند بدلیل رعایت نکردن برخی موارد به یک باره بالا رفت.

بن عباس افزود: مردم باید تا زمانی که وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا شرایط را عادی اعلام نکرده‌اند رعایت موارد بهداشتی را ادامه دهند.

وی با اشاره به ادامه تعطیلی مراسم عزا و عروسی و باشگاه‌های ورزشی گفت: صنوف مجاز به فعالیت حتما باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به تشکیل قرارگاه مواسات و همدلی در راستای ساماندهی خدمات برای مقابله با کرونا بیان کرد: خیران دزفول زبانزد هستند ولی باید فعالیت آنها ساماندهی شود.

بن عباس با تاکید بر لزوم توجه ویژه به زنان سرپرست خانوار،افزود: با توجه به تعطیلی برخی صنوف و مشاغل خانگی برخی افراد درآمد خود را از دست داده‌اند که باید به آنها توجه شود.

وی خواستار استفاده قرارگاه مواسات و همدلی از تمام ظرفیت‌های شهرستان شد و گفت: امید است آسیب‌های اجتماعی ناشی از کرونا پیشگیری شوند و با دعای خیر مردم از این بیماری رها شویم.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۷:۳۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید