اخبار

خدمت کردن به خانواده شهدا و در این مسیر قدم برداشتن وظیفه همه مسئولان است

خدمت کردن به خانواده شهدا و در این مسیر قدم برداشتن وظیفه همه مسئولان است
مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان گفت: خدمت کردن به خانواده معظم شهدا و در این مسیر قدم برداشتن وظیفه همه مسئولان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، حجت الاسلام مرتضی همت پور در دیدار با خانواده جانباز شهید سید ابراهیم هانی نژاد در روستای سیدان بخش عقیلی شهرستان گتوند اظهار کرد: باید بدانیم که ما هرچه داریم از برکت خون مطهر شهداست. خدمت کردن به خانواده معظم شهدا و در این مسیر قدم برداشتن وظیفه همه مسئولان است.

وی افزود: سرکشی از خانواده شهدا و پیگیری امورات و رفع مشکلات آنان یکی از وظایف مسئولان رتبه اول شهرستان، نمایندگان دولت و بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

حجت الاسلام همت پور در بازدید از کانون فرهنگی هنری قیصر امین پور شهرستان گتوند و کارگاه تولید ماسک این کانون گفت: ما باید بتوانیم با کمترین امکانات، بهترین بهره برداری را بکنیم که در حال حاضر کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان گتوند همین کار را انجام می دهند و بعضی از کانون ها به اندازه یک مدیر کل فعالیت فرهنگی و اجتماعی دارند که این ها قابل ستایش است و جای تقدیر و تشکر دارد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان خاطر نشان کرد: در ایام کرونا گرچه تلخی هایی داشته و دارد، اما یک حلاوت و شیرینی هایی در کنارش است که همدلی مردم،در کنار هم بودن و دستگیری از نیازمندان،ضدعفونی معابر و راه اندازی کارگاه تولید ماسک از جمله آن ها است.

همت پور افزود: اقدامات و پویش هایی در ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان رقم خورد که شاید در سطح کشور بی نظير بود که از جمله آن ها می توان به پویش اهدای خون،مهر ماندگار،نورافشانی محلات در اعیاد شعبانیه بویژه در نیمه شعبان،راه اندازی کاروان شادی و برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان اشاره کرد.

وی در خصوص تعطیل شدن فعالیت مساجد، هیئت ها و کانون های فرهنگی هنری مساجد خاطر نشان کرد:  مساجد ما بسته نیستند. ما در مساجد تجمع نداریم ولی به صورت آنلاین از طریق فضای مجازی ارتباط با جوانان و نوجوانان برقرار است و از درون مسجد دعا و نیایش به صورت زنده برگزار می شود.

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان ادامه داد: تعداد زیادی از کانون های مساجد ما اقدام به تهیه میان وعده و خوراکی های بهداشتی کردند و پس از ضدعفونی و بسته بندی تحویل کادر درمانی دادند.

حجت الاسلام همت پور با اشاره به اهمیت فضای مجازی در دوران حساس بیماری کرونا،تصریح کرد: ما به مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد توصیه می کنیم که هر اقدامی انجام می دهند رسانه ای شود و نباید از فضای مجازی غفلت کرد. یکی از مهمترین فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد استفاده از ظرفیت فضای مجازی است چرا که دشمن در این زمینه فعالیت بسیار دارد.

وی گفت: ما خوشحالیم که مقام معظم رهبری در سخنرانی نیمه شعبان که خطاب به ملت ایران داشتند به بحث خوزستان هم اشاره کردند و این چیزی جز زحمات تمام بچه های مساجد استان خوزستان نیست.

امام جمعه شهرستان گتوند در ادامه گفت: امروز بچه های مساجد با تشکیل گروه های جهادی، قلب مقام معظم رهبری را خشنود کردند.

حجت الاسلام اسد پور افزود: روحانیون همانطور که همیشه در صف مقدم عرصه خدمت رسانی به مردم بوده اند در زمینه مقابله با ویروس کرونا با تشکیل قرارگاه های متعدد مشغول به فعالیت هستند.

وی یادآور شد: این هم دلی و مشارکت های مردم ایران در سراسر دنیا کم نظیر است و این نیز وجه تمایز مردم مسلمان ایران با اروپا و غرب است.

حسن رئیسی مدیر کانون فرهنگی هنری قیصر امین پور و نسرین محمدزاده مدیر کانون فرهنگی هنری شهدای عقیلی هم گزارشی از عملکرد و مشکلات کانون ها ارائه دادند.

دیدار با امام جمعه شهرستان گتوند، بازدید از کارگاه تولید ماسک کانون فرهنگی هنری قیصر امین پور و شهدای عقیلی روستای سیدان از دیگر برنامه های سفر مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان به شهرستان گتوند بود.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید