اخبار

فعالیت 130 کانون فرهنگی هنری مساجد شهرستان دزفول در مبارزه با کرونا

فعالیت 130 کانون فرهنگی هنری مساجد شهرستان دزفول در مبارزه با کرونا
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول گفت: 130 کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان دزفول برای مبارزه با بیماری کرونا آستین همت بالا زده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، نادر سعادتی‌فرد افزود: همزمان با شیوع ویروس کرونا اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان دزفول همگام با سایر دستگاه‌ها و نهادها در صف مقابله با ویروس کرونا قرار گرفتند.

وی اظهار کرد: جایگاه مردمی و کارکردهای اجتماعی مساجد باعث شد تا امروز این اماکن مقدس سنگر مقابله با شیوع کرونا ویروس شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از یک سو به جبهه تولید ماسک برای مدافعان سلامت تبدیل شده و از سوی دیگر با اطلاع‌ رسانی در قالب مباحث فرهنگی و اجتماعی به تبیین راه‍کارهای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا پرداخته‌اند.

سعادتی فرد با اشاره به اقدامات ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان دزفول افزود: لغو برنامه‌های کانون‌ها با هدف جلوگیری از تجمع، ایجاد بستر لازم برای انجام فعالیت در فضای مجازی، راه اندازی کارگاه تولید ماسک در بخش‌های مختلف شهرستان و طراحی محتوا برای فضای مجازی در خصوص بیماری کووید ۱۹ جزئی از اقدامات این نهاد فرهنگی می‌باشند.

وی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را بزرگترین تشکل مردم ‌نهاد با بهره‌ گیری از سرمایه انسانی دانست و تصریح کرد: این کانون‌ها در وضعیت بحرانی کنونی وارد میدان جهاد شده و اقدام به تولید و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده کرده‌اند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول ادامه داد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد دزفول اطلاع رسانی برای پیشگیری از ابتلای مردم به کرونا و حمایت از اقشار کم درآمد را در دستور کار دارند.

گفتنی است، 130 کانون فرهنگی هنری مساجد فعال در شهرستان دزفول وجود دارد.

۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ۲۲:۰۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید