اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی
محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به مناسبت 20 فروردین،سالروز شهادت سید اهل قلم، مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در متن این پیام آمده است:

  هنر یگانه ابزاری است که نه تنها در ذهن و فکر بلکه در عمق دل و جان آدمی تأثیر می‌گذارد و او را با خود به جهانی که پیام‌آور آن است همراه می‌سازد. هنر بهترین وسیله ثبت تاریخ و برترین ابزار تبلیغ و ارائه آرمان‌های بشری و الهی است.

بی تردید وقوع انقلاب اسلامی نقطه عطفی در رشد و گسترش هنر در ایران بود. انقلاب کمک کرد تا هنر در ایران انتشار یابد؛ به طوری که مردم بتوانند آن را درک و خواسته‌های خود را به آن زبان بیان کنند.

ماندگاری مفاهیمی که در قالب هنر مطرح می‌شود، بیشتر و گاهی دائمی است و بنابراین هر زمان که اقدامات انقلابی، فرهنگی، ملّی و اسلامی در قالب هنر بیان شده، ماندگاری بیشتری داشته است.

از آن جا که شهید سیدمرتضی آوینی، تمام لحظه های عمر با برکت خود را به ویژه پس از انقلاب اسلامی، در مسیر به فعلیت رساندن ارزش ها و احکام اسلامی در قالب هنر صرف کرد و به حق در این راه خدمات ارزنده کم نظیری را در عرصه های گوناگون و گسترده هنر و اندیشه از خود به یادگار گذاشت و مقام معظم رهبری نیز لقب سید اهل قلم را به ایشان داده اند،بیستم فروردین یادآور عروج این هنرمند فرزانه،نویسنده ی توانا و راوی با صفای روایت فتح، به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

اینجانب ضمن گرامی داشت روز هنر انقلاب اسلامی و یاد سید شهیدان اهل قلم؛ مرتضی آوینی، این روز را به تمامی هنرمندان و فرهیختگان استان خوزستان که در راه اعتلای فرهنگ و هنر ایران اسلامی گام برمی دارند، تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

۲۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۸:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید