اخبار

برگزاری جشنواره مجازی شعر کوتاه عربی در شهرستان حمیدیه

برگزاری جشنواره مجازی شعر کوتاه عربی در شهرستان حمیدیه
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان حمیدیه از برگزاری جشنواره مجازی شعر کوتاه عربی تحت عنوان "السجع فی زمن الکرونا" خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، احمد سواری با اعلام این خبر گفت: جشنواره شعر محلی عربی برای نخستین بار به صورت مجازی و با محوریت مبارزه با کرونا، از روز شنبه 16 فروردین کار خود را آغاز کرد.

وی ضمن تاکید بر لزوم همبستگی و انسجام همه ارکان جامعه برای حفظ سلامت عمومی، اظهار کرد:  جشنواره مجازی "السجع فی زمن الکرونا" با هدف تشویق مردم به ماندن در خانه، فراهم کردن محتوای سالم برای پر کردن اوقات قرنطینه و همچنین ثبت،مستندسازی و بهره برداری فرهنگی و هنری از این رویداد جهانی، برگزار شده است.

سواری افزود: این جشنواره در حوزه شعر محلی عربی است و احتمال افزودن بخش های دیگر ادبی و هنری به آن نیز وجود دارد. چرا که این مساله مرتبط به مدت زمان قرنطینه و تصمیم گیری ستاد مبارزه با کرونا استان است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان حمیدیه با اشاره به شرایط اشتراک گذاری آثار و شرکت در این جشنواره،تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا 30 فروردین از طریق واتساپ به شماره 09160638138 ارسال کنند.

وی ادامه داد: آثار دریافتی در صفحه اینستاگرام به نشانیhamidieh.challanges  در معرض دید شهروندان قرار می گیرد که پس از پایان مدت نمایش، آثاری که بالاترین تعداد لایک را دریافت کنند به عنوان آثار برتر معرفی و جوایزی به شاعران برگزیده اهدا می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان حمیدیه یادآور شد: این جشنواره به همت معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان حمیدیه برگزار شده است.

۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۲۰:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید