اخبار

به صورت مجازی؛

جشنواره های مختلف فرهنگی هنری در بهبهان برگزار می شود

جشنواره های مختلف فرهنگی هنری در بهبهان برگزار می شود
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان از برگزاری جشنواره مجازی فیلم و عکس،دوبله و دابسمش،نویسندگی و شاهنامه خوانی و نقالی به صورت مجازی با محوریت مبارزه با کرونا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،مهدی شجاعی با اعلام این خبر افزود: نخستین جشنواره مجازی فیلم و عکس در حمایت از پویش مردمی " در خانه  می مانیم " با همکاری انجمن فیلم و عکس شهرستان بعنوان بهترین شیوه مبارزه با کرونا در بهبهان برگزار شده است.

وی با اشاره به شرایط شرکت در جشنواره فیلم و عکس،اظهار کرد: زمان فیلم ارسالی باید 4 دقیقه و دارای تیتراژ ابتدایی باشد که در ابتدای آن شعار در خانه می مانیم قید شود. همچنین فیلم ها باید با موبایل فیلمبرداری شوند.

شجاعی با بیان اینکه موضوع دو بخش فیلم و عکس آزاد است اما طرح ها و ایده های خلاقانه با موضوع پویش در خانه می مانم در اولویت است، ادامه داد: در بخش عکس نیز تصاویر باید با موبایل گرفته شود و هر فرد می تواند تا 3 عکس ارسال کند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان با اشاره به جشنواره مجازی دوبله و دابسمش، با هدف حمایت از پویش در خانه می مانیم،گفت: این جشنواره با موضوع بیماری کرونا و پیشگیری،رعایت بهداشت فردی و ماندن در خانه برگزار شده است.

شجاعی مدت زمان فیلم های دوبله شده و دابسمش را حداکثر 6 دقیقه عنوان کرد و افزود: اولویت با آثار دوبله و دابسمش هایی است که با زبان ها و گویش های مختلف درصدد ترویج پویش،رعایت بهداشت و پیشگیری از ابتلا به کرونا و طرح ها و ایده های خلاقانه طنز و کمدی باشند.

وی به جشنواره مجازی نویسندگی "نامه ای به دوست" اشاره و تصریح کرد: این جشنواره تحت عنوان "نامه ای به دوست" ویژه ی کودکان زیر 10 سال  در بهبهان برگزار شده و علاقه مندان باید آثارشان را به صورت صوتی به همراه متن تایپ شده اثر با ذکر مشخصاتشان در قالب فایل word ارسال کنند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان با بیان اینکه موضوع دعوت دوستان به رعایت بهداشت و پویش در خانه می مانیم در اولویت است،ادامه داد: شعار "کرونا را شکست می دهیم" باید در متن های ارسالی گنجانده شود.

شجاعی همچنین از برگزاری نخستین جشنواره مجازی شاهنامه خوانی و نقالی برای گروه های سنی کودک و نوجوان و بزرگسالان خبر داد و گفت: شرکت کنندگان می توانند آثار خود را با اولویت خلاقیت در محیط خانه به صورت تصویری با رعایت 7 دقیقه زمان به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره را تا پایان روز 20 فروردین عنوان کرد و افزود: علاقه مندان به شرکت در جشنواره های فوق می توانند آثار خود را به همراه فایل word مشخصاتشان به نشانی behbahan.khz@farhangmail.ir ارسال کنند.

گفتنی است، در هر بخش به برگزیدگان جوایز نفیسی اهدا و آثار برتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود.

۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۳۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید