اخبار

پویش کتابخوانی "در خانه می مانیم" باشگاه های کتابخوانی خوزستان برگزار می شود

پویش کتابخوانی "در خانه می مانیم" باشگاه های کتابخوانی خوزستان برگزار می شود
دبیرخانه جام باشگاه های کتابخوانی خوزستان به منظور بهره مندی کودکان و نوجوانان اعضای باشگاه ها در ایام فراغت و شیوع ویروس کرونا، پویش کتابخوانی "در خانه می مانیم" باشگاهی را برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اعلام این خبر،گفت: به منظور غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در این روزهای بحرانی و شیوع ویروس کرونا،دبیرخانه جام باشگاه های کتابخوانی خوزستان اقدام به برگزاری پویش "کتابخوانی در منزل" ویژه اعضای باشگاه های کتابخوانی استان کرده است.

مرتضی جمشیدی افزود: به علت برگزار نشدن جلسات باشگاه های کتابخوانی استان خوزستان و تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان استان تلاش کردیم با همیاری تسهیلگران باشگاه ها، جلسات کتابخوانی اعضا را در قالب پویش کتابخوانی در منزل به صورت رقابتی برای آنان اجرا کنیم. 

وی هدف از برگزاری این پویش را توسعه و ترویج کتابخوانی، ایجاد حس رقابت سالم در بین کودکان و نوجوانان و ادامه دادن فعالیت باشگاه ها از طریق مطالعه کتاب های مورد علاقه آنها با استفاده از این پویش، عنوان کرد.

جمشیدی با اشاره به بخش های این مسابقه کتابخوانی اظهار داشت: در این پویش اعضای باشگاه ها می توانند در دو بخش کلیپ فیلم 60 تا 120 ثانیه ای و مرور خاطرات کودکان و نوجوانان در مبارزه با شکست ویروس کرونا و نحوه ی برخورد با آن شرکت کنند.

وی تصریح کرد: اعضای باشگاه ها می توانند تا ۲۰ اردیبهشت سال جاری، از بین کتاب هایی که در این ایام مطالعه کردند یکی را انتخاب کرده و به صورت کلیپ، فیلم کتاب را به همراه مشخصات و توضیحات آن با حضور شرکت کننده با ابتکار و خلاقیت به تصویر بکشانند و به دبیرخانه جام باشگاه های کتابخوانی خوزستان واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارسال کنند.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان درخصوص بخش دوم این پویش بیان کرد: در بخش خاطرات کرونایی نیز علاقه مندان می توانند همزمان با بخش اول تا ۲۰ اردیبهشت آثار خود را به ایمیل f.heydarpoor54@jmail.com ارسال کنند.

وی یادآور شد: به شرکت کنندگانی که بیشترین امتیاز را کسب کنند، جوایزی از طرف دبیرخانه جام باشگاه های کتابخوانی اعطا می شود.

لازم به ذکر است، استان خوزستان 1300باشگاه کتابخوانی در کل شهرستان های استان دارد.

۱۳ فروردین ۱۳۹۹ ۰۰:۰۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید