اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی؛

دوباره در سالن های تئاتر جمع می شویم و شادی را به مردمان هدیه می دهیم

دوباره در سالن های تئاتر جمع می شویم و شادی را به مردمان هدیه می دهیم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پیامی هفتم فروردین، روز ملی هنرهای نمایشی را به هنرمندان این عرصه در استان خوزستان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در متن پیام محمد جوروند آمده است:

به نام خالق هنر

تئاتر با قدرت داستان‌گویی و تخیل، راه‌های تازه‌ای برای دیدن جهان و یکدیگر به ما عرضه می‌کند و در میان جهالت تحمل‌ناپذیر، فضایی برای تفکر مشترک ایجاد می‌کند و هنرمندان تئاتر با آفرینش و ایجاد فضای ذهنی، آغازگر کشف رازهای زیاد می‌شوند در این جهان شگفت‌انگیز.

هفتمین روز از آغاز بهار «روز ملی هنرهای نمایشی» نامگذاری شده است و چه تقارن زیبایی. نوروز سخن از تازگی و روز نو دارد و تئاتر آیین نو شدن اندیشه است و در بهار امسال که حال دنیا با این مهمان ناخوانده خوب نیست و برای ما که با تئاتر آموخته‌ایم که می‌توانیم وظیفه انسانی خود را با دنیای نمایش بهتر بشناسیم در خانه می مانیم و پاسداشت این روز بزرگ را در قلب هایمان گرامی می داریم.

روز ملی هنرهای نمایشی ایران که همراه شده است با روز جهانی تئاتر را به اهل تئاتر و هنرمندان اندیشمند کشور و به خصوص هنرمندان تلاشگر تئاتر خوزستان تبریک می گویم و آیین های جشن و شادی این روز را به روزهای پس از شکست این بحران و ویروس ناخوانده موکول می کنیم، تا آن زمان دوباره در سالن های تئاتر جمع شویم و با این هنر کهن، شادی را به مردمان این دیار هدیه دهیم و در پایان از هنرمندانی که در این ایام در کنار مردم با فرستادن کلیپ هایی تصویری در فضای مجازی برای حفظ جان مردم تلاش می کنند تشکر ویژه دارم.

گفتنی است،هفتم فروردین‌ مطابق با ۲۷ مارس، روز جهانی تئاتر، از سال 1396 به عنوان روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم رسمی به ثبت رسید و تا پیش از سال 1399 جشن‌هایی به مناسبت این روز در سراسر کشور برگزار شده است.


۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۲:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید