اخبار

1300 باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در خوزستان به ثبت رسید

1300 باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در خوزستان به ثبت رسید
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از ثبت 1300 باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مرتضی جمشیدی با اعلام این مطلب افزود: در سال گذشته استان خوزستان موفق شد تعداد 750 باشگاه کتابخوانی ثبت کند و در چهارمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در سال 98 با ثبت 550 باشگاه این آمار به 1300 رسید.

وی با بیان این که امسال شهرستان های استان حضور موثرتری در باشگاه های کتابخوانی داشتند، تصریح کرد: در این دوره شهرستان های اهواز، اندیمشک ، مسجدسلیمان ، سوسنگرد، ایذه ، رامشیر، رامهرمز، دزفول، شوشتر، بهبهان، ماهشهر، شادگان،شوش،امیدیه ، آغاجاری، اندیکا، هفتگل و کارون در جام باشگاه های کتابخوانی شرکت کردند که در این میان رامهرمز با ثبت 220 باشگاه، بالاترین آمار را به خود اختصاص داد.

جمشیدی نقش امداد فرهنگی زمان سیل را در تاسیس باشگاه های کتابخوانی مهم برشمرد و عنوان کرد: با حضور مربیان باشگاه های کتابخوانی و اجرای برنامه های قصه گویی،کتابخوانی و توزیع کتاب بین کودکان و نوجوانان روستاها موج علاقه مندی کودکان برای تاسیس باشگاه ها در روستاهای سیل زده ایجاد شد.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: در این دوره مهد کودک های اهواز و چند شهرستان با تاسیس کتابخانه تخصصی در مهد کودک ها، برگزاری کارگاه های مستمر بلندخوانی ویژه کودکان و والدین توانستند تاثیر مثبتی را در این زمینه ایفا کنند.

وی یکی ازحرکت های مثبت در زمینه باشگاه ها را ثبت باشگاه ها ویژه ی کودکان انجمن اوتیسم خوزستان بیان کرد.

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید