اخبار

دبیر اجرایی جشنواره موسیقی فجر خوزستان:

رویکرد انجمن موسیقی خوزستان،تخصصی کردن جشنواره های موسیقی است

رویکرد انجمن موسیقی خوزستان،تخصصی کردن جشنواره های موسیقی است
دبیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر خوزستان گفت: رویکرد انجمن موسیقی خوزستان تخصصی کردن جشنواره های موسیقی است و به این سمت حرکت می کنیم که جشنواره ها از نظر انواع ساز،به صورت تخصصی برگزار شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،فریدون وزیری شامگاه دوشنبه در حاشیه دومین روز از سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر خوزستان در تالار آفتاب اهواز با اشاره به برگزاری تخصصی جشنواره های موسیقی در خوزستان براساس نوع ساز، افزود: اسفندماه امسال پنجمین جشنواره موسیقی گیتار کارون در اهواز برگزار می شود.

وی اظهار کرد: رویکرد انجمن موسیقی خوزستان تخصصی کردن جشنواره های موسیقی است و به این سمت حرکت می کنیم که جشنواره ها از نظر انواع ساز، به صورت تخصصی برگزار شوند.

دبیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر خوزستان با اشاره به استقبال مردم از اجرای گروه های موسیقی محلی در این دوره از جشنواره موسیقی فجر،تصریح کرد: با توجه به تنوع اقوامی که در خوزستان وجود دارد، از نظر گستردگی دستگاه های موسیقی و هم از نظر مخاطبان بسیار، اکثر ژانرهای موسیقی در آن مورد استقبال و علاقه هستند.

وزیری درباره علت استقبال مردم از گروه های موسیقی جشنواره فجر توضیح داد: دلیل استقبال مردم از برخی موسیقی ها و اجراها در جشنواره موسیقی فجر در خوزستان یا تبلیغات بیشتر آن گروه است یا این که اقشار مردم از یک نوع موسیقی بیشتر استقبال می کنند و به آن علاقه دارند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی فجر در خوزستان،یادآور شد: در خوزستان ۶ گروه موسیقی محلی در جشنواره موسیقی فجر شرکت کرده اند و در بخش کنسرت های پاپ،میثم ابراهیمی و علی زندوکیلی به اجرای برنامه می پردازند.

دبیر اجرایی جشنواره موسیقی فجر خوزستان ادامه داد: جشنواره موسیقی فجر با اجرای گروه آرشه به سرپرستی فرشید قلاوند از اندیمشک آغاز شد و امشب که شب دوم جشنواره است،دو گروه سپهر به سرپرستی مرتضی شنبه زاده از شوشتر و در سانس دوم هم گروه گیتار کلاسیک چهار فصل به اجرای موسیقی پرداختند.

چهارفصل

 

عضو هیأت مدیره انجمن موسیقی خوزستان بیان کرد: روز سه شنبه گروه لوریان از ماهشهر و گروه الغدیر از اهواز در بخش کنسرت های محلی در تالار آفتاب و یک کنسرت موسیقی پاپ در سینما هلال اهواز خواهیم داشت که میثم ابراهیمی آن را اجرا می کند.

وزیری افزود:خوشبختانه امروز که دومین روز از جشنواره موسیقی فجر را پشت سرگذاشتیم،استقبال مردم خوب بود و با رضایت از سالن بیرون رفتند.

گفتنی است،سی و پنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر همزمان با تهران در خوزستان و 7 استان کشور در حال برگزاری است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۰:۵۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید